circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям розповіли про місцеві альтернативні школи

12.09.2019, 18:12

text
Поділитися:

Окрім класичних шкіл в Україні діють і альтернативні заклади освіти. Вони працюють як за педагогіками (Вальдорфська, Монтесорі), так і за власними методиками викладання. При чому такі заклади з кожним роком користуються все більшою популярністю у батьків та малечі.

У школі “Еверрест” ви не побачити звичних парт, і це не єдина відмінність закладу, запевняє його засновниця Світлана Горбач. Разом з академічними предметами накшталт математики, української та англійської мов діти вивчають ейдетику, скорочитання та ментальну арифметику, де знання здобуваються через образи. Малі опановують каліграфію як вид мистецтва, летерінг та вчаться вирішувати проблеми різними шляхами.

Запоріжанка Оксана Голякова прийшла до «Еверресту» як мама, що шукала альтернативи класичній освіті. Проте так надихнулася, що лишилася тут викладати. Каже, дітям у школі не лише дають свободу вибору, а й пояснюють, як нею користуватися. Навчання у такій альтернативній школі підтверджене державою, запевняють місцеві співробітники.

Урок у Вальдорфській школі. Її вчителі наголошують -- у людини є тіло, душа і дух, а також воля розум і чуття. Тому дітей вчать розвивати усі ці складові у гармонії. Вчителька 6 класу Поліна Власенко переконана, що завдяки такій системі викладання малеча пізнає себе та світ і навіть менше хворіє. У цьому щодня впевнюється ще більше, адже у школі навчається і її 11-річний син. Андрійко розповідає: навчання йому подобається, особливо виділяє ремесло. Малий залюбки демонструє і власну поробку.

Вальдорфська школа розташована в одному приміщенні із класичною. Директор зазначає, що були навіть випадки переходу, коли учні та батьки обирали альтернативу звичному підходу. Є у класах і діти з особливими потребами. Вчителі наголошують – завдяки такій системі навчання їм набагато легше пристосуватися до освітнього процесу та соціалізуватися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: