circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцець створює унікальні скриньки у вигляді тварин

29.07.2019, 14:26

text
Поділитися:

Зоопарк із дерева. Запоріжець Геннадій Ткаченко створює особливі дерев’яні скриньки, що за формою схожі на тварин. Чоловік вирізає їх вже протягом 20-ти років. У його колекції є слони, сови, черепахи і птахи. Майстер каже, для нього це не просто хобі, а спосіб самовираження.

У своїй майстерні Геннадій Ткаченко створив справжній зоопарк. Але звірі там незвичні, бо зроблені з дерева. Чоловік згадує, як в дитинстві створив свій перший виріб — всюдихід. З того моменту і почав цікавитись деревом. Для виготовлення скриньок використовує акацію, вишню, абрикос, але найкраще працювати з горіхом. Каже, з дерева може створити будь-якого звіра.

Майстер розповідає: у створенні скриньки важливу роль відіграє гра кольорів. Чоловік знає, як перетворити дерево на справжній витвір мистецтва. Спочатку треба вистругати дерево, випиляти з нього дощечки, а потім вже малювати на ньому. Після цього вирізати та склеїти частини. А далі найскладніший процес — це чистка та шліфування дерева. У створенні скриньок Геннадію Ткаченку допомагає його дружина. Вона з самого початку займалася оформленням виробів зсередини. Жінка закупляє тканину та підбирає, який колір краще пасує для скриньки. Далі вирізає клаптики та заклеює їх.

Сам майстер розповідає, що своїми виробами він продовжує життя дерева. І виготовляє не лише скриньки. Так звані капи, що вважаються вадою, він перетворює на вази. Для того, аби привести капи у належний вигляд, треба надати потрібної форми, а потім перейти до філігранної роботи — фрезерування. Геннадій Ткаченко виготовив вже близько тисячі скриньок. Його роботи прикрашають домівки та готелі Америки, Австралії, Нової Зеландії, Філіппін та Японії. Сам же майстер каже, у свої вироби вкладає часточку своєї душі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: