circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжці активно користуються програмою «Доступні ліки»

23.10.2018, 11:42

text
Поділитися:

У Києві відбулося обговорення результатів впровадження Урядової програми «Доступні ліки» разом з представниками Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Міністерством охорони здоров’я України та медичною спільнотою країни. На засіданні також були присутні представник Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та КП «Аптечне об’єднання «Фармація».

Фахівці ВООЗ залишились задоволені результатами впровадження Програми, яка сприяла покращенню доступності передбачених нею лікарських засобів, що є частиною Базового переліку ВООЗ основних лікарських засобів.

Крім того, в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун зазначила, що завдяки Програмі знизилась кількість госпіталізованих осіб з гострими інфарктами міокарду (у Запорізькій області на 6,2%) та з бронхіальною астмою (у Запорізької області на 10,5%).

Також, завдяки реалізації цієї Програми в усіх регіонах України, знизилась кількість викликів бригад екстреної медичної допомоги до пацієнтів з підозрою на інфаркт та інсульт (у Запорізькій області на 2,3%) та до пацієнтів з бронхіальною астмою (у Запорізькій області на 4,3%).

За повідомленням Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, наразі закладами охорони здоров’я області продовжується робота з виписки рецептів на лікарські засоби, які входять до Урядової програми «Доступні ліки». У вересні поточного року було виписано 58 134 рецепти, за дев’ять місяців – 566 805 рецептів. В аптечній мережі у вересні поточного року здійснено відпуск лікарських засобів за 58 098 рецептами, за дев’ять місяців – 493 968 рецептами.

Крім цього, здійснено часткове відшкодування вартості лікарських засобів, відпущених у вересні 2018 року, на суму 3194,7 тис. грн, за дев’ять місяців – на суму 32 048,6 тис. грн, що становить 95,3% від виділених на січень-вересень цього року коштів.

Разом із тим, фахівцями ВООЗ були визначені й проблемні питання та рекомендовано МОЗ України забезпечити фінансування даної Програми з можливістю збільшення коштів на її реалізацію, запровадити механізм для попередження дефіциту лікарських засобів, розглянути можливість розширення переліку лікарських засобів, які входять до Програми, та збільшення кількості нозологій захворювань. Приміром, запропоновано розширити програму для хронічних обструктивних захворювань легень, для лікування шлунково-кишкових захворювань, знеболювальні препарати для паліативної допомоги та лікування нервово-психічних розладів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: