circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжці мають вирішити, хто обслуговуватиме газові мережі будинків

18.06.2019, 16:57

text
Поділитися:

Газове питання вже другий місяць поспіль не дає спокою мешканцям запорізьких багатоповерхівок. Згідно зі змінами у законі тепер за внутрішньобудинкові газові мережі відповідають або керуючі компанії, або голови ОСББ. Але керівники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків проти, бо усім газовим комунікаціям вже не один десяток років, і брати за них відповідальність люди не хочуть.

Голова ОСББ по вулиці Незалежної України, 78, Людмила Делалова прийшла у “Козак-Палац” на зустріч із газовиками. Тут обговорюють питання обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, якими тепер мають опікуватися самі мешканці. Для цього головам ОСББ необхідно обрати компанію та укласти із нею договір на обслуговування комунікацій. Але люди не готові відповідати за труби, яким вже десятки років.

Люди не лише відповідатимуть за обслуговування мереж, а й сплачуватимуть за цю послугу та ремонт теж самі. Раніше це входило в тариф за газ, тепер таку складову прибрали. У будинках, де ОСББ не створено, договір мають укласти керуючі компанії. Самі ж газовики кажуть – внутрішньобудинкові газові мережі ніколи не були на їхньому балансі. І наголошують, що договір обов’язково має бути, адже без нього ані ремонти виконати не зможуть, ані газ подати.

Власним досвідом з цього питання з головами ОСББ поділилися представники міських і облгазів з багатьох міст України. Тут були представники галузі з Миколаєва, Кривого Рогу, Вінниці та Дніпра. Зокрема, фахівці з сусідньої Дніпропетровської області наголосили: в регіоні вже близько 8 сотень багатоповерхівок уклали договори з облгазом. З них 245 – ОСББ.

Розповіли представники “Дніпропетровськгазу” і скільки в їхньому регіоні жителі сплачують за обслуговування газових мереж. Це залежить від багатьох факторів. Зокрема, мешканцю п’ятиповерхівки щомісяця в середньому це обходиться в 1 гривню 80 копійок. Приблизно така ж плата передбачена і в нас.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: