circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжці написали радіодиктант національної єдності

10.11.2017, 11:31

text
Поділитися:

9 листопада в школах Запоріжжя учні 9-10 класів, вчителі та батьки писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Ця подія відбувається вже 17-й рік поспіль 9-го листопада у День української писемності та мови.

Диктант розпочався о 12.30, в ефірі Першого каналу Українського радіо текст читав доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко. До речі, він випускник Запорізького Національного університету.

Девіз цьогорічного радіодиктанту – “Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета”. Текст склав 179 слів.

Ті, хто напише його без помилок, будуть відзначені призами. Важлива умова – перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Адреса Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Індекс – 01001.

Заступник директора департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Наталія Вітковська, яка сьогодні завітала до колегіуму «Елінт» і приєдналась до написання диктанту, відзначила, що головна мета диктанту – не лише перевірити знання мови, а відчути хвилюючу мить єдності всіх українців.

– Сьогодні особливий день для кожного громадянина України, для кожного патріота держави. Бо сьогодні ми відзначаємо День української писемності і мови. Це свято було започатковане у 1997 році відповідним Указом Президента України. Воно підтверджує, що ми всі належимо до великої української нації. Рідна мова – ознака нашої національної належності. У грудні 2016 року у Запоріжжі прийнято міську Програму розвитку і функціонування української мови в м. Запоріжжя на 2016 – 2020 роки. В її підготовці брали участь фахівці департаменту освіти і науки, науковці, громадські діячі, – сказала Наталія Вітковська.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: