circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжці отримуватимуть «Доступні ліки» за електронними рецептами

02.04.2019, 09:19

text
Поділитися:

З 1 квітня рецепт на «доступні ліки» став виключно електронним, виписати його може лише лікар первинної допомоги, з яким пацієнт підписав декларацію. Новина про це викликала багато запитань у жителів області. Тому у Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації надали роз’яснення для місцевого населення.

За словами фахівців, як і раніше, пацієнт має звернутися до лікаря, з яким він уклав договір. Якщо ви не обрали свого лікаря, треба поспішити це зробити, адже відтепер лікарні не будуть отримувати жодного фінансування на тих пацієнтів, що не підписали декларації. Кожен лікар підключений до медичної інформаційної системи (МІС), де й буде відбуватися формування е-рецепта з накладанням електронного цифрового підпису. Якщо пацієнт за якихось обставин не може використати електронну версію рецепту, йому повинні роздрукувати її у закладі охорони здоров’я. З цим рецептом людина і звертається до аптек за доступними ліками.

Крім цього, з початку квітня урядова програма реімбурсації «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров’я України. Тож відтепер отримати ліки за електронним рецептом можна буде в будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ на участь у програмі, – незалежно від місця проживання або прописки пацієнта, як було раніше.

Перелік аптек, де можна отримати «Доступні ліки», можна знайти на сайті НСЗУ або запитати в оператора контакт-центру НСЗУ за коротким номером 16-77. Також на дверях усіх аптек-учасниць програми є наліпки «Тут є доступні ліки».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: