circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжці просять створити сайт екомоніторингу

26.04.2019, 19:43

text
Поділитися:

Створити єдиний сайт, який цілодобово показуватиме рівень забруднення навколишнього середовища. Таку пропозицію під час громадських слухань висловили активісти. Кажуть, півроку тому для області купили пересувну еко-лабораторію, яка мала відстежувати стан повітря, річок та ґрунту. Але через проблеми із фінансування обладнання в повному обсязі не працює.

У залі БК “Титан” зібралося з пів сотні запоріжців, аби обговорити екологічну ситуацію в області. Учасники громадських слухань твердять, зараз у запоріжців нема можливості слідкувати за тим, в якому стані знаходиться навколишнє середовище. Щоб змінити це, активісти пропонують створити єдиний та доступний для усіх сайт, на якому лабораторний центр МОЗ буде публікувати інформацію щодо викидів в атмосферу, ґрунт та водойми.

Учасниця громадських слухань Олеся Крамаренко впевнена, необхідне створення такої аналітичної системи, яка б збирала і показувала людям в простому зрозумілому форматі, і обов’язковим є попередження людей, аби кожен знав, які можливі викиди у зв’язку з погодою, і що їм робити, аби мінімізувати ці ризики для здоров’я.

Таким збором та аналізом інформації в регіоні має займатися унікальна лабораторія на колесах. Її місто та область купили торік спільними коштами. В салоні автівкі встановлені найсучасніші газоаналізатори, які можуть фіксувати концентрацію пилу, важких елементів, радіації та токсинів. Лабораторія збирає дані та одразу видає результат. Але поки що вона діє лише у тестовому режимі — виїжджає на аналізи двічі на тиждень. Аби лабораторія запрацювала на повну потрібні кошти на її обслуговування, які мали виділити з обласного бюджету.

Як зазначив в.о керівника з організації лабораторних досліджень ДУ “Запорізький обласний лабораторний центр МОЗУ Євген Тулушев, це дуже сучасна, напевно найсучасніша в Україні лабораторія, яка оснащення японськими, фінськими, американськими приладами. Вона вимірює те, що ніколи у Запоріжжі не досліджували, наприклад, дрібнодисперсний пил, озон, і же використовувати як для контролю атмосферного повітря, води, радіаційного фонду, -- вимірювати ці показники і постійно викладати на карту.

В свою чергу представники міської влади зазначають, у Запоріжжі вже кілька років діють спеціальні екологічні програми. Це боротьба з карантинними рослинами, озеленення міста. Також місто підписало меморандум з промисловими підприємствами в сфері покращення екології.

Як розповів радник міського голови Валерій Еделєв, вже отримано величезний ефект -- близько 2 млн грн. було перераховано на поліпшення технологічного процесу цих підприємств, і це справило значний ефект для жителів міста. За 4 роки Запоріжжя покращило своє місце за станом екології в Україні на 6 позицій.

А от створити сайт з моніторингом еко-ситуації поки що проблемно, для цього необхідна законодавча база, яку затверджує Кабінет Міністрів. Як пояснив начальник управління з питань екологічної безпеки ЗМР Гліб Золотарьов, з одного боку, місцева влада повинна створювати інформаційно-аналітичну систему, але вона становить частину загальнодержавної системи моніторингу, а як має працювати ця система, затверджує і розробляє кабмін, але на даний момент цей порядок ще не затверджено.

За результатами громадських слухань — міська влада та активісти підписали резолюцію, яку направлять до міської ради та Кабміну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: