circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжці розкупили половину ялинок

26.12.2018, 11:54

text
Поділитися:

Напередодні новорічних свят за доброю традицією у більшості осель встановлюють зеленю красуню – святкову ялинку.

Раніше розпорядженням голови облдержадміністрації затверджено комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони шпилькових насаджень у передноворічний період 2019 року.

Як повідомили в Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації, заготовка новорічних ялинок дозволяється на спеціально створених плантаціях новорічних ялинок або одночасно з проведенням визначених лісовпорядкуванням рубок догляду. Виділення лісових ділянок для заготівлі новорічних ялинок проводиться відповідно до Лісового кодексу України та з дотриманням нормативних та законодавчих актів з лісового господарства.

Підпорядкованими лісогосподарськими підприємствами («Бердянське ЛГ», «Запорізьке ЛМГ», «Кам’янсько-Дніпровське ЛГ», «Мелітопольське ЛМГ» та «Пологівське ЛМГ») упродовж усього періоду планується реалізувати 9200 новорічних ялинок. За станом на 22.12.2018 реалізовано 4428 ялинок.

У Запорізькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства повідомили, що робота з роздрібної торгівлі ялинками проводиться на 24 майданчиках, з них два майданчики розташовані на територіях центральних садиб лісогосподарських підприємств, 16 – на територіях лісництв державних підприємств, шість торгівельних майданчиків – на ринках міст.

Варто наголосити, що в зимовий час соснові насадження особливо ретельно охороняються. Втім, під час проведення природоохоронних заходів було виявлено 49 незаконно вирубаних ялинок (44 у Бердянському та п’ять у Пологівському лісових господарствах). За заподіяну шкоду на зловмисників накладено штраф на загальну суму 20731 грн.

Лісівники звертають увагу, що для підтвердження легальності заготівлі новорічних ялинок і правомірності їх реалізації лісогосподарські підприємства проводять маркування новорічних ялинок. Штрих-код їх можна перевірити на сайті Державного агентства лісового господарства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: