circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжці вшанували пам’ять жертв політичних репресій

17.05.2019, 13:08

text
Поділитися:

Нічні арешти, підозри колег на роботі, пошук шпигунів та страх доносів у часи Великого терору були повсякденними. Усіх, хто не підкорювався комуністичному режиму та мав іншу точку зору, прирікали на смерть. В Україні вшановують жертв політичних репресій у третю суботу травня. Мітинг-реквієм відбувся і в Запоріжжі.

Колись замість пам’ятника тут була будівля НКВС і на цьому місці виносились смертельні вироки людям, які стали жертвами репресій. Майже через 100 років запоріжці збираються біля меморіалу, щоб згадати всіх, хто не пережив Червоний терор. Сьогодні в руках учасників мітингу червоні квіти із чорними стрічками. Захід починається з хвилини мовчання.

За оцінками істориків, у часи репресій було засуджено майже 200 тисяч осіб, третину з яких розстріляли, решту відправили на смерть до в’язниць і таборів. Найбільшого розмаху переслідування набули у 37-38 роки. У Запоріжжі тоді загинули тисячі жителів, переважна більшість з яких були селянами. На знак шани та незламності духу загиблих у 30-50роки учасники мітингу поклали до пам’ятника квіти.

Впродовж десятків років радянська влада ретельно приховувала скоєне. Чимало матеріалів із зазначенням місць поховань закатованих та даних про них спалювались. І тільки тепер історики та науковці потрохи повертають із небуття імена жертв тоталітаризму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: