circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжці з обмеженими можливостями зможуть проголосувати на виборах

25.03.2019, 11:21

text
Поділитися:

Про забезпечення прав осіб з інвалідністю під час виборчого процесу йшла мова на засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, яке відбулося під керівництвом керівника апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко.

– Ми маємо розглянути актуальні питання щодо стану забезпечення доступності осіб з інвалідністю на виборчих дільницях під час виборів Президента України, які відбудуться 31 березня. Ми всі розуміємо, що наразі для осіб з інвалідністю немає окремих ділянок для голосування, на яку людині з будь-яким порушенням було б зручно дістатися та проголосувати. Українці голосують у звичайних школах, будинках культури тощо. Тому забезпечення бодай мінімального безбар’єрного доступу є обов’язком органів місцевого самоврядування, – зазначила Зінаїда Бойко.

За інформацією Центру фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів, згідно з моніторингом виборчих дільниць серед 518 закладів дошкільної освіти доступність до першого поверху наявна лише в 209 (40,3%). Серед 543 закладів загальної середньої освіти доступ до першого поверху є у 505 (93%), з них 342 облаштовано пандусами, два – підіймальними платформами та 161 заклад не потребує додаткових пристосувань. Доступними до другого поверху є 11 закладів, до третього поверху – чотири. У 164 школах встановлено кнопки виклику, 45 шкіл мають контрастні обмежувальні смуги на сходах, у десяти школах наявні сходові гусеничні підйомники. З керівниками закладів освіти та головами районних та міських комітетів доступності проводиться постійна робота щодо визначення кошторисів робіт для забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень дільничних виборчих комісій, приміщень для голосування.

Голова громадської організації інвалідів «Запорізький обласний конгрес інвалідів», представник Національної асамблеї інвалідів України у Запорізькій області Валентина Кононенко повідомила, що з метою сприяння створенню можливостей особам з інвалідністю продемонструвати свою громадянську позицію нарівні з іншими громадянами шляхом реалізації своїх виборчих прав Національна асамблея людей з інвалідністю України спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (International Foundation for Electoral Systems, IFES) підготувала Порадник виборцям з інвалідністю «Як проголосувати на виборах Президента України людині з інвалідністю?».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: