circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжці зможуть повідомити про порушення на виборах через додаток для смартфону

31.03.2019, 08:46

text
Поділитися:

Завдяки оновленому застосунку My Pol, користувачі можуть надсилати фото правопорушень до поліції. Така функція покликана допомогти громадянам більш швидко і наочно показати, що відбувається, а правоохоронцям — зрозуміти повнішу картину події, інформує Офіційний сайт Національної поліції.

Розробники зазначають, що додати фото можна лише через категорії правопорушень, попередньо натиснувши жовту кнопку на головному екрані застосунку. Додати фото можна в усіх категоріях, окрім “Інше”. Разом з новою функцією до My Pol додали такі категорії як “Порушення на виборчій дільниці” та “Порушення ПДР”.

Фотографувати порушення на виборчій дільниці та сповіщати поліцію за допомогою My Pol громадяни зможуть під час першого і другого туру президентських виборів, тобто 31 березня та 21 квітня 2019 року.

Порушення, які стосуються виборчого права, регламентують статті 269-279 Кодексу адміністративного судочинства.

Більш суттєві злочини під час проведення виборів тягнуть за собою кримінальну відповідальність відповідно до статей 157-160 Кримінального кодексу України (ККУ). До таких злочинів належать перешкоджання здійсненню виборчого права, роботі виборчої комісії чи діяльності офіційного спостерігача; фальсифікація виборчих документів, незаконне використання виборчого бюлетеня, незаконне знищення виборчої документації та порушення таємниці голосування.

Зробити фото порушення на виборчій дільниці можна буде лише через застосунок My Pol, щоб зберегти правдивість і актуальність фотоматеріалу. Надіслати правоохоронцям сторонні фото буде технічно неможливо. Розробники додають, що для успішного користування цією функцією має працювати високошвидкісний інтернет (як мінімум 3G). Також користувач має увімкнути геолокацію, адже без GPS поліція не отримає виклик. З юридичної точки зору фото не буде доказом правопорушення, однак допоможе поліції швидше розібратися в ситуації та знайти порушників.

Станом на кінець березня My Pol працює у Чернівецькій, Івано-Франківській, Волинській, Житомирській, Миколаївській, Полтавській, Львівській, Запорізькій, Харківській, Дніпропетровській областях.

My Pol — це мобільний застосунок для швидкої комунікації між поліцією та громадянами. Його користувачі можуть викликати патрульну поліцію завдяки функції SOS або за категорією правопорушення, оцінити роботу поліцейського за номером жетону, отримувати важливі сповіщення від правоохоронців, переглядати інтерактивну мапу відділень поліції та швидкої допомоги, а також дізнаватися актуальні новини поліції. Встановити застосунок можна безкоштовно на платформах App Store та Google Play.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: