circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжці звертаються до влади з питаннями соціального захисту

13.10.2017, 09:17

text
Поділитися:

Запоріжців найбільше турбують питання соціального захисту. Про це свідчать підсумки роботи зі зверненнями громадян у Запорізькій обласній державній адміністрації за 9 місяців 2017 року.

За повідомленням відділу роботи із зверненнями громадян апарату ОДА, за цей час до облдержадміністрації надійшло 2936 звернень, що на 192 звернення (7%) більше у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року (2744). Серед отриманих звернень 94,9% складають заяви (клопотання), 4,7 % – скарги, 0,4 % – пропозиції.

Від вищих органів державної влади України, до яких звернулися жителі області, на розгляд та виконання надійшло 633 звернення (на 11,7 % менше аналогічного показника минулого року. Зокрема, з Адміністрації Президента України надійшло 338 звернень, Кабінету Міністрів України – 164, Верховної Ради України – 55, міністерств та відомств – 76.

До органів влади вищого рівня найчастіше зверталися жителі м. Запоріжжя (328 звернень), Запорізького та Мелітопольського районів – по 20, Гуляйпільського – 17, Василівського та Кам’янсько-Дніпровського – по 15 (2,4 відсотка).

Загалом жителями області порушено 3282 різноманітних питання (9 місяців 2016 року – 3593).

Найбільш актуальними залишилися питання соціального захисту, комунального господарства, житлової політики, охорони здоров’я, аграрної політики та земельних відносин.

Протягом останніх років найчастіше громадяни порушували питання соціального захисту (1519 або 46,3%), причому їх кількість зросла на 20,2%. Вони стосувалися надання матеріальної допомоги на лікування, призначення субсидій, отримання соціальних виплат, правильності обчислення пенсії та збільшення її розміру.

Друге місце за актуальністю посіли питання комунального господарства (278 або 8,5%): щодо тарифів та розрахунків за оплату житлово-комунальних послуг, якості надання житлово-комунальних послуг, необхідності проведення ремонту та фактів незадовільного утримання житлового фонду і прибудинкових територій.

На третьому місці за кількістю звернень питання житлової політики (276 або 8,4%). У цій тематичній групі громадяни найчастіше порушували питання поліпшення житлових умов, передачі житлових будинків, гуртожитків до комунальної власності, кредитування житлового будівництва.

Четверте місце за актуальністю посіли питання охорони здоров’я (228 або 6,9%), а саме: щодо надання безоплатної медичної допомоги, відсутності в аптеках ліків за урядовою програмою «Доступні ліки», неналежного функціонування лікувальних закладів та неправомірних дій працівників закладів охорони здоров’я.

Замикають першу п’ятірку за актуальністю питання аграрної політики і земельних відносин (222 або 6,8%). В основному громадяни порушували питання щодо індивідуального землекористування і присадибного господарства, приватизації земельних ділянок, розрахунків за здані в оренду паї, діяльності окремих сільгосппідприємств.

Найбільш значна частина звернень традиційно надійшла від найменш соціально захищених категорій громадян (61,1% від загальної кількості).

З метою підтримки жителів області, які потребують соціального захисту, у тому числі й тих, що звернулися до облдержадміністрації, у рамках реалізації обласної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2017 – 2019 роки з обласного бюджету виділено грошову допомогу 698 громадянам на загальну суму 1162,9 тис. грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: