circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжців консультуватимуть про пенсійні зміни в телефонному режимі

27.02.2019, 12:02

text
Поділитися:

У зв’язку з внесенням змін та новацій у сфері пенсійного забезпечення обласним контактним центром проведено «гарячу» телефонну лінію з цього питання. З жителями області спілкувалася заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області Вікторія Терещенко.

Під час проведення прямої лінії особливо активними були представники Більмацького, Пологівського, Кам’янсько-Дніпровського та Оріхівського районів, які звернулися за допомогою та роз’ясненнями щодо законодавчих ініціатив.

Основним питанням, яке порушували майже всі заявники, було осучаснення пенсій з березня 2019 року. У ході проведення тематичної лінії Вікторія Терещенко надала вичерпні роз’яснення та пояснила, що процедура осучаснення пенсій надалі буде здійснюватися автоматично кожного 1 березня, починаючи з цього року.

Посадовець наголосила, що Уряд розробляє законопроект щодо підвищення розміру пенсій тим категоріям громадян, які мають значний трудовий стаж, але отримували невелику за розміром заробітну плату. Наразі відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» розмір пенсій за віком безпосередньо залежить від розміру заробітної плати та страхового стажу.

Другим за актуальністю було питання мінімального страхового стажу, який потрібен для виходу на пенсію, та отримання надбавок за понаднормовий стаж.

Починаючи з 1 січня 2019 року для непрацюючих осіб, яким понад 65 років та які мають стаж роботи від 30 років (для жінок) та 35 років (для чоловіків), розмір мінімальної пенсії встановлено 1669,20 грн. Розмір підвищення обумовлений тим, що мінімальний розмір пенсії для цієї категорії пенсіонерів не може бути нижчим ніж 40% від мінімальної заробітної плати (4173 грн. з 1 січня 2019 року). На підставі цієї законодавчої норми органами Пенсійного фонду в області проведено відповідні перерахунки.

Вікторія Терещенко пояснила, що тим особам, які мають страховий стаж понад 30 років (для жінок) та понад 35 років (для чоловіків), за кожен повний рік понад нормового стажу пенсія за віком збільшується на 1% від розміру пенсії, яку вони одержують, але не більше ніж на 1% від мінімального розміру пенсії.

Під час прямої телефонної лінії заявники отримали детальні роз’яснення з питань, що їх турбують. На окремі звернення, які потребують додаткового індивідуального опрацювання, будуть надані письмові відповіді.

Довідково: звернутися із запитаннями щодо пенсійного забезпечення всі охочі мають можливість за телефоном контакт-центру Пенсійного фонду 0-800-503-753 або за телефоном «гарячих» ліній районних та місцевих відділів обслуговування громадян. Інформацію можна знайти за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/zp/category/kontakty/kontakty-pidvidomchyh-upravlin/

Звернутись із запитаннями та повідомити про існуючі проблеми також можна за номером телефону: 0-800-503-508, з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: