circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжців навчать правильно сортувати сміття

22.12.2017, 20:18

video text
Поділитися:

Запорізька гімназія № 25. Місяць тому тут з`явилися кольорові контейнери. Вони призначені для правильного сортування сміття. Їх в становили в рамках проекту “Кольорові відра”, який розпочався в Запоріжжі декілька місяців тому. За цей час учні школи вже звикли сортувати сміття.

Над контейнерами на стіні висить плакат-інструкція. На ньому можна побачити кожен етап сортування та переробки сміття. Діти кажуть – вже вивчили до яких відер яке сміття потрібно викидати. До фіолетового, наприклад, необхідно класти старі металеві банки та інші речі з металу. Знають також для яких відходів призначені й інші контейнери.

Вчителі кажуть – дітей потрібно змалку навчати свідомо ставитися до природи та зберігати довкілля. Під час занять розповідають – деякі речі можна використовувати повторно. На занятті з трудового навчання виготовляють поробки із вживаних коробок. Кажуть, відколи почав діяти проект “Кольорові відра”, діти стали сортувати сміття, не тільки у школі, а й вдома та привчати до цього своїх батьків. У результаті за місяць школа зібрала 200 кілограмів сміття.

У школі кажуть, продовжать сортувати сміття і далі. Сподіваються, це допоможе дітям і надалі свідомо ставитися до збереження екології. Гімназія № 25 не єдина, де діє цей проект. Ще у 20-ти навчальних закладах Запоріжжя встановлені кольорові відра для сортування сміття. Екоактивісти сподіваються, що подібні контейнери скоро з’являться і в житлових будинках та на підприємствах.

З наступного року за не сортоване сміття українців штрафуватимуть. Експерти ж кажуть – наразі сортувати сміття вміють лише 5 % населення.

Анна Кулькова, Юрій Поворознюк
Телеканал “Z”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: