circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжців штрафуватимуть за збирання первоцвітів

12.02.2019, 12:07

text
Поділитися:

Щороку у весняний період відбувається масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Запоріжцям нагадують, що за збирання, знищення та незаконний продаж ранньоквітучих видів рідкісних диких рослин передбачений штраф до 3655 грн.

Найпоширенішим об’єктом продажу є місцеві види декоративних та рідкісних рослин – сон-трава, брандушка різнокольорова, горицвіт весняний, а також підсніжник складчастий – рослини, які занесені до Червоної книги України.

Щороку структурні підрозділи Національної поліції, Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради та районних адміністрацій проводять спільні дії по збереженню дикорослих видів ранньоквітучих, реліктових рослин, а також занесених до Червоної книги України.

Згідно з постановою Кабміну України №1030 від 07.11.2012 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх проживання (зростання)» розмір компенсації за шкоду, заподіяну червонокнижним рослинам, становить від 49 до 62 грн за одну рослину. Згідно зі ст. 88-1 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, тягне за собою штраф від 1700 до 3655 грн з конфіскацією рослин.

Задля збереження унікальної української природи запоріжців закликають зберегти ранні весняні квіти, які хижацьким способом знищують заради фінансової вигоди, не зривати, не продавати, не купувати первоцвіти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: