circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжців закликають безпечно обігрівати житло

02.10.2018, 09:18

text
Поділитися:

Щороку, з початком опалювального сезону збільшується кількість виникнення нещасних випадків, пов’язаних з порушенням експлуатації електроприладів, газового обладнання та пічного опалення. В цей період температура навколишнього середовища знижується, і люди хочуть обігріти свої помешкання, інколи використовуючи при цьому небезпечні способи.

Аби запобігти трагедіям та вчасно навчити громадян елементарним правилам безпеки 1 жовтня пройшов міжвідомчий брифінг, під час якого розглядались питання готовності підприємств, установ та організацій до осінньо-зимового періоду, де рятувальники наголошували на правилах пожежної безпеки під час опалювального сезону.

Переважна більшість пожеж виникає у помешканнях громадян. Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, предметів побутової хімії, паперу тощо формують значне горюче навантаження і створюють умови для швидкого поширення пожежі. Крім того, одною з основних причин виникнення пожеж часто є необізнаність та безвідповідальність господарів тобто так званий «людський фактор».

«У період з 01 листопада 2017 по 01 квітня 2018 включно пожежно-рятувальні підрозділи Запорізького гарнізону близько 1 тис. 125 разів виїжджали на виклики за сигналом «Тривога!» 235 викликів виявилися хибними, 890 разів рятувальникам довелося ліквідовувати пожежі. На загоряння домоволодінь виїжджали 528 разів (60%). Близько 40% пожеж в житловому секторі сталися з причини необережного поводження з вогнем, через порушення правил улаштування та експлуатації електрообладнання – виникло близько 27%, через порушення правил влаштування та експлуатації пічного опалення та інших теплогенеруючих установок – близько 23%» – зазначив начальник відділу по роботі із стратегічними вибухопожежонебезпечними об’єктами Дмитро Жолобов.

На жаль, на пожежах за ці 5 місяців загинуло 72 особи, при цьому в житловому секторі – 60 загиблих (з них через необережне поводження з вогнем – 32 особи, з причини порушень правил улаштування та експлуатації електрообладнання – 16 осіб, з причини порушень правил улаштування та експлуатації пічного опалення та інших теплогенеруючих установок – 10 осіб). З 60 загиблих: знаходились в стані сну – 3, знаходились в стані алкогольного сп’яніння – 19, 16 – люди з обмеженими можливостями, тобто інваліди та похилого віку.

Вночі (з 22:00 до 06:00) загинуло 16 осіб, ввечері (з 18:00 до 22:00) загинуло 12 осіб, інші – вдень та вранці. У містах області загинуло – 26 осіб, в сільській місцевості – 34.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: