circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжців закликають наймати муніципальних нянь

06.03.2019, 09:51

text
Поділитися:

Цього року в Запорізькій області, як і по всій Україні, запрацювала нова соціальна програма «Муніципальна няня», розрахована на родини, де є діти до трьохрічного віку.

Як пояснила під час прес-конференції заступник директора Департаменту Катерина Кривошей, відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків чи усиновлювачів.

Сума відшкодування становить 1626 гривень на місяць – у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, установленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня.

– Батьки самі шукають і обирають няню, але обов’язково має бути її офіційне працевлаштування. Муніципальна няня – це будь-яка фізична особа – підприємець, юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років. Договір укладається у письмовій формі між отримувачем послуги «муніципальна няня» та самою нянею. У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін, – пояснила Катерина Кривошей.

Для оформлення цього виду допомоги потрібно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання та написати заяву на отримання компенсації. При зверненні до управління з собою потрібно мати: паспорт та ідентифікаційний код одного з батьків, свідоцтво про народження дитини, копію офіційно укладеного з нянею договору та надати документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку тощо).

– Варто врахувати, що право на компенсацію цієї послуги не надається батькам, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства. Тобто, це додаткова грошова допомога від Уряду молодим сім’ям, – наголосила Катерина Кривошей.

Крім щомісячних 860 грн. виплат на дитину сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1626 грн. на відшкодування послуги няні. На це Уряд у державному бюджеті заклав 500 мільйонів гривень. Цією безповоротною допомогою від Уряду зможуть скористатися 25 тисяч українських сімей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: