circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжців закликають не нехтувати вакцинацією проти кору

17.10.2017, 14:05

text
Поділитися:

У м. Запоріжжя спостерігається швидке зростання захворюваності населення на кір. За інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, у період з 26.09. по 11.10.2017 року зареєстровано 14 випадків.

Серед захворілих 42% складають особи, які мешкають у Шевченківському районі міста. Інші захворілі перебували з ними в контакті. Більшість хворих і контактних осіб не мають жодного щеплення проти кору через відмову від планової вакцинації.

Під час проведення епідеміологічного розслідування було встановлено, що джерелом поширення інфекції послужила сім’я з хворою на кір дитиною, яка спілкувалася з приїжджими родичами з Київської області, де вже реєструвалися випадки захворювання.

Кір – це гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем сприйнятливості (індекс контагіозності наближається до 100%), яке характеризується високою температурою (до 40,5°C), запаленням слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон’юнктивітом і характерним плямисто-папульозним висипом на шкірі, загальною інтоксикацією.

Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, вірус кору виділяється в зовнішнє середовище в великій кількості хворою людиною зі слизом під час кашлю, чхання і т.д. Як правило, джерелом інфекції є хворий на кір в будь-якій формі, який заразний для оточуючих з останніх днів інкубаційного періоду.

Більшість випадків кору спостерігається в зимово-весняний період з підйомом захворюваності кожні 2-4 роки.

Основним методом профілактики кору є вакцинація. Для захисту необхідно отримати дві дози вакцини КПК. Якісна і безпечна вакцина проти кору, паротиту та краснухи наявна в лікувально-профілактичних закладах у достатній кількості.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: