circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжців закликають обирати безпечні піротехнічні вироби

26.12.2018, 12:02

text
Поділитися:

Яскравий вид розваг, такий як використання феєрверків, ракет та петард є небезпечною та ризикованою справою. І це не дивно. Адже з використанням піротехнічних виробів у небо злітають і вибухають тисячі вогнів. Іноді ці вогні не встигають згаснути і падають на дахи будинків та підпалюють їх, іноді вибухають під ногами перехожих чи в руках самих підпалювачів.

З приближенням Новорічних та Різдвяних свят в мережі магазинів та на ринках активізувався продаж піротехнічної продукції, яка може становити серйозний ризик.

Якщо ж ви таки вирішили прикрасити свято ефектним видовищем, не нехтуйте необхідними правилами безпеки та зверніть увагу на наступне.

На піротехнічному виробі обов’язково повинен бути нанесений Національний знак відповідності. У разі неможливості нанесення національного знака відповідності безпосередньо на виріб такий знак наноситься на його пакування. Знак відповідності технічним регламентам (далі – знак відповідності) має форму незамкненого з правого боку кола, усередині якого вміщено стилізоване зображення трилисника.

Поряд із знаком відповідності наноситься ідентифікаційний номер призначеного органу, що провів процедуру оцінки відповідності піротехнічного виробу. Відповідно до наказу Мінекономрозвитку від 23.03.2012 року № 385, це UA.TR. 071 та UA.TR. 072.

Також, на піротехнічному виробі повинно бути нанесене розбірливе та незмивне маркування українською мовою, яке містить такі відомості:

найменування та адреса виробника піротехнічного виробу або у разі, коли виробник не зареєстрований на території України, – також найменування та адреса уповноваженого ним представника – резидента України;
найменування та тип піротехнічного виробу;
вікові обмеження;
клас піротехнічного виробу;
інструкція щодо використання та зберігання піротехнічного виробу;
місяць та рік виготовлення піротехнічного виробу;
строк зберігання виробу;
радіус небезпечної зони дії;
вага піротехнічної суміші та/або вибухової речовини.

Слід завжди пам’ятати, що такі піротехнічні вироби вимагають підвищеної уваги при поводженні з ними, особливо для дітей. Піротехнічні вироби заборонено продавати або передавати особам, які не досягли такого віку в залежності від класу піротехнічного виробу: 1 класу – 12 річного віку, 2 класу – 16 років, 3 класу – 18 років.

Заборонено продавати або передавати феєрверки класу 4, сценічні піротехнічні вироби класу Т2 та піротехнічні вироби класу Р2 особам, що не мають спеціальної підготовки.

Слід зазначити, що бенгальські вогні, свічки для торту, хлопавки, низькотемпературні фонтани також являються піротехнічні виробами.

До речі, хлопавки є одним з найбезпечніших феєрверків. Тому варто пам’ятати, що швидкість руху вмісту хлопавки в початковий момент є досить потужною, тому не слід спрямовувати виріб в обличчя глядачів або на освітлювальні лампи, щоб не пошкодити очі та не спричинити руйнувань. Не можна застосовувати хлопавку поблизу полум’я свічок або розпечених спіралей (це може спричинити займання конфетті або серпантину). Дітям можна користуватися хлопавкою лише під наглядом дорослих.

Будьте обережними при їх використанні піротехнічних виробів! Пам’ятайте, що дотримуючись правил поведінки при користуванні піротехнічними виробами ви зможете подарувати безпечні Новорічні і Різдвяні свята собі та своїй родині!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: