circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжців закликають повідомляти про незаконний вилов риби

07.11.2017, 10:46

text
Поділитися:

Попередні підсумки охорони водних біоресурсів за шість місяців свого функціонування підбили в Управлінні Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області.

Нове управління приступило до рибоохоронної діяльності в області з 23 травня поточного року. І хоча контрольно-наглядові заходи Запорізького рибоохоронного патруля максимально охоплюють внутрішні водойми регіону, браконьєри продовжують поповнювати статистику кримінального промислу.

На сьогодні Запорізький рибоохоронний патруль включає п’ять рибоохоронних дільниць: Запорізьку, Дніпровську, Каховську, Мелітопольську та Енергодарську. Зона діяльності управління охоплює внутрішні водойми області, а також місця торгівлі водними біоресурсами. За звітний період інспекторами проведено 156 рибоохоронних рейдів, у ході яких виявлено 1009 порушень природоохоронного законодавства у сфері водних біоресурсів. За незаконний промисел порушникам нараховано заподіяну шкоду в сумі 275 тис. 133 грн. та накладено штрафів на суму 114 тис. 409 грн. Із водойм області вилучено 1 тис. 476 заборонених знарядь лову, в основному це сітки без бірок, «павуки», «доріжки» тощо. Із незаконного обігу вилучено 3 тонни 251 кг водних біоресурсів. На ізольованому зберіганні до рішення суду затримано 26 транспортних засобів.

На основі комплексного аналізу рибоохоронної роботи розроблено план спільних заходів з іншими природоохоронними і силовими відомствами. З метою протидії незаконному промислу в оперативному режимі здійснюється обмін інформацією щодо оперативної обстановки на водоймах. Нарівні з оперативно-профілактичними заходами щодо попередження браконьєрства на водоймах області проводяться заходи щодо відтворення водних біоресурсів.

Починаючи з жовтня водойми області зариблюють рослиноїдними видами риб, зокрема вже випущено близько 100 тисяч екземплярів білого товстолобика. Випуск малька триватиме до 15 грудня, а загальна кількість випущеного зарибку складе близько 500 тисяч екземплярів.

Наразі на водоймах області триває осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів на зимувальних ямах. На 12 заборонених для риболовлі ділянках установлено попереджувальні знаки, а серед рибалок-любителів інспекторами поширюється «Довідник рибалки».

У режимі консультування громадян та фіксації звернень відносно ймовірніх порушень природоохоронного законодавства у сфері водних біоресурсів в Управлінні Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області працює «гаряча лінія», на яку можна телефонувати цілодобово сім днів на тиждень. Номери, за якими можна звертатися: моб. тел .: (067) -622-04-66, стаціонарний – (061) 279-38-43.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: