circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям нагадують максимальні норми вилову під час зимової рибалки

03.01.2019, 09:54

text
Поділитися:

За результатами досліджень розмірного та видового складу уловів рибалок-любителів у зимовий період виловлюється найбільша частка молоді риб (до 80%). У зв’язку з цим Запорізький рибоохороний патруль нагадує про мінімальні дозволені для вилову розміри риб.

Зокрема, добова норма вилову риби на одну особу за добу не повинна перевищувати трьох кг, а раків – 30 шт.

Також забороняється лов водних біоресурсів, менших за такі розміри: білий амур – 40 см, короп – 25 см, лящ – 32 см, плітка – 18 см, сом – 70 см, судак – 42 см, товстолоб – 40 см, щука – 35 см, лин – 20 см та рак – 10 см.

Мінімальні розміри риб, дозволені для вилову, зводяться до визначення довжини рибини, що досягла статевозрілого стану, тобто здатності метати ікру. Таким чином, рибалкам дозволено виловлювати ту рибу, яка залишила після себе потомство і такі обмеження цілком обґрунтовані. Адже шлях від ікринки до малька пройдуть максимум 3-5% риб. Тому дуже важливо не знищувати молодь риби, яка не встигла дати потомство.

У будь-якого рибалки може клюнути червонокнижна риба, яка заборонена для вилову. У цьому випадку слід обережно зняти рибину з гачка та одразу ж відпустити її у водойму.

За порушення правил рибальства на громадян чекає адміністративна відповідальність за ч.3 ст.85 КУпАП (попередження або накладення штрафу від 34 до 170 грн). За грубе порушення правил рибальства (ч.4 ст.85 КУпАП) передбачено накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих живих ресурсів. Також залежно від ступеня завданих збитків передбачена кримінальна відповідальність за ст.249 ККУ (незаконне заняття рибним промислом). Ця стаття передбачає штраф у розмірі від 1 700 до 6 800 грн. або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Крім штрафу за незаконний вилов рибалці нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожну виловлену рибину незалежно від її розміру та ваги. Зокрема, судак обійдеться в 510 грн., сом – 425 грн., щука – 340 грн., сазан – 306 грн., білий амур, товстолоб, білизна – 255 грн., лящ – 170 грн., лин – 119 грн., тарань (плітка) – 85 грн., краснопірка – 68 грн., плоскирка – 34 грн., карась сріблястий – 17 грн., рак – 25,5 грн. та інші.

Запорізький рибоохоронний патруль звертається до всіх рибалок-любителів бути свідомими та суворо дотримуватися законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: