circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям презентували фільм “Зберегти не можна зруйнувати”

13.03.2018, 21:24

text
Поділитися:

Важко уявити собі Францію без Версалю, Італію без Колізею, або Індію без Тадж Махалу. Ці історичні споруди давно стали візитівкою міст та країн, в яких знаходяться. Похвалитися унікальними історичними будівлями може і Україна. У багатьох містах збереглися будівлі, зведені багато століть тому, але про них мало знають у світі. Одна з причин — занедбаність споруд. Їх ніхто не відновлює та не реставрує. Саме цій проблемі присвячено фільм “Зберегти не можна зруйнувати”. Його презентували у Запоріжжі.

Документальний фільм “Зберегти не можна зруйнувати” сьогодні презентують у кінотеатрі Довженка. Автори фільму спеціально не поставили у назві розділові знаки. Кажуть, кожен глядач має сам визначити , де повинна стояти кома. У фільмі представлено дев’ять міст України. Це Харків, Ужгород, Київ, Івано-Франківськ, Львів. Автори фільму спочатку хотіли зняти стрічку про архітектурні пам’ятки Харкова, але зрозуміли — проблема глобальна для всієї України.

Автори кажуть, це фільм – дослідження. Намагалися не просто показати історичні будівлі, а й розібратися, чому вони руйнуються. Називають декілька причин — недосконале законодавство щодо збереження архітектурних пам’яток та корупція. Саме через останню в історичному ареалі можуть з’являтися сучасні багатоповерхівки, яких там не має бути.

Автори фільму хотіли наголосити, що збереження пам’яток архітектури – це моральний обов’язок кожного народу. Адже саме історичні спорудиможуть розповісти нащадкам про історію міста, а також роблять його унікальним.
Після перегляду стрічки автори провели обговорення з глядачами. Зазначили, зйомки та показ фільму — це лише перші етапи. Наступний — розробка рекомендацій та змін до діючого законодавства щодо збереження памяток архітектури. До цього вже долучилися юристи. Свої рекомендації запропонують на розгляд Кабміну.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: