circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям презентували книгу «Життя в боротьбі» про видатного борця

13.12.2018, 18:17

text
Поділитися:

Греко-римська боротьба у Запоріжжі продовжує святкувати 85-річчя. Черговим заходом стало увічнення пам’яті першого олімпійського чемпіона серед українських спортсменів Якова Пункіна. Його долю втілено у книзі президента міської федерації Валерія Смирнова «Життя в боротьбі». Тепер із життєвим шляхом видатного запорізького борця можна ознайомитись у бібліотеках міста.

Про видатних запорізьких спортсменів видано чимало книг. Є могутня праця, в якій описано історію запорізького гандболу, видання про відомого легкоатлета Володимира Ященка та багато інших. Нарешті на папері з’явилася й історія про долю першопрохідця серед запорізьких олімпійців. Яків Пункін дійшов до олімпійського золота Хельсінкі- 52 через війну та найважчі випробування. Тож, читаючи цю книгу, нові покоління спортсменів можуть багато чого почерпнути і для себе.

Книга «Яків Пункін. Життя в боротьбі» -- не перша праця Валерія Смирнова про історію цього виду спорту в Запоріжжі. Розпочалося все з потужного есе «Антологія боротьби», в якій описано весь її розвиток у місті, починаючи з першого запорізького борця Федора Гурського. Над виданням про Якова Пункіна Валерій Володимирович працював кілька років. За цей час він зібрав чимало архівних фактів, спілкувався з його сучасниками. І, за словами тих, хто знав цього легендарного спортсмена, у книзі передано справжню суть першого олімпійського чемпіона.

Тираж книги «Яків Пункін. Життя в боротьбі» становить тисячу екземплярів. Більшість з них Валерій Смирнов подарував міським бібліотекам. Щоб кожен охочий міг ознайомитися зі шляхом видатного борця. І, за словами автора, це не остання його праця, яка пов’язана з видатним ім’ям.

Цікаво, що історія на папері – не єдине, чим протягом багатьох років займається Валерій Смирнов. Під час пошуків до нього потрапляли не тільки знання та факти, а й речові підтвердження розвитку боротьби в Запоріжжі. Тож його мрія – створення музею цього виду спорту. Експонатів – більш ніж достатньо. Справа лише за приміщенням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: