circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям пропонують терапію від чотирилапих лікарів

05.11.2018, 22:34

text
Поділитися:

Терапевтичні собаки для України” проект з такою назвою запустила в нашій країні німецька суспільна організація Джи Ай Зет”. Протягом року запорізькі психологи, соціальні працівники та кінологи проходили спеціальні навчання та відбір, щоби надалі займатися каністерапією — тобто лікувати людей за допомогою собак. Днями в нашому місті відкрився перший такий центр. Він спрямований на підтримку людей з інвалідністю.

Заняття у центрі “Доктор Дог” вже розпочалися. Але проходить така терапія в закритому режимі, щоби пацієнтам ніхто не заважав. Місцеві працівники радіють — кудлатим терапевтам вдалося відволікти малюків від проблем.

Кожного ранку чотирилапих співробітників налаштовують на прийдешню зустріч з їхніми пацієнтами. Чекає на неї і джек-рассел-терьєр Берта. За словами господарки Галини, її підопічна дуже контактна, любить людей та спілкування із ними. Про ідею створення центру каністерапії жінка дізналася випадково. Згодом вирішила пройти навчання та скласти іспити.

В рамках проекту “Терапевтичні собаки України” у відборі брали участь 60 пар кінологів та собак із Запоріжжя. Але пройшли його тільки 5. Фахівці зазначають, для чотирилапих терапевтів головне не порода, а темперамент і характер. Одне з основних правил, щоби собака без проблем йшла на контакт із пацієнтами.

За словами психологів, сеанси каністерапії допомагають людині надовго стримати страх та депресію, підвищують уважність та сповнюють позитивом. Заняття в запорізькому центрі проходять безоплатно. Все тут створене коштом волонтерів, які раді будь-якій допомозі зі сторони. Наприклад, зараз шукають можливості встановити пандус та докупити необхідний інвентар для занять.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: