circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям роз’яснюють нюанси виїзду за кордон з дітьми

24.06.2019, 12:08

text
Поділитися:

Літо – це пора канікул та відпусток. Батьки, які сумлінно виконують свої обов’язки, можуть скористатися новаціями законів #ЧужихДітейНеБуває щодо тимчасового виїзду з дитиною за кордон.

У Головному територіальному управлінні юстиції в Запорізькій області роз’яснюють, у Законі передбачається зміна правил виїзду дитини за кордон і встановлюються нові підстави, коли один із батьків може подорожувати з дитиною за межі України без згоди другого. Тепер надання на кордоні рішення вповноважених держорганів про визначення місця проживання дитини та довідки про заборгованість із виплати аліментів буде ще однією підставою для безперешкодного виїзду дитини за межі України з одним із батьків без нотаріальної згоди другого.

Законодавство чітко регламентує три можливості тимчасового виїзду з дитиною за кордон на відпочинок чи лікування за спрощеним порядком.

Перша з них стосується батька чи матері, з якими проживає малюк. Якщо ви не перешкоджаєте другому з батьків бачитися з дитиною, ви можете поїхати з дитиною, наприклад, на відпочинок чи навчання строком до одного місяця, навіть, якщо другий з батьків не дає згоди.

Для цього достатньо рекомендованим листом повідомити того з батьків, хто живе окремо, якщо відоме місце його проживання та якщо він не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки про те, куди ви їдете з дитиною, на скільки і з якою метою. Під час виїзду слід пред’явити рішення суду або органу опіки і піклування про визначення місця проживання дитини.

Друга ситуація, коли той з батьків, хто не живе з дитиною, має заборгованість зі сплати аліментів. У такому разі тимчасово виїхати за кордон з дитиною стало простіше. Для цього достатньо отримати в органах виконавчої служби довідку про наявність заборгованості з боку іншого з батьків більше чотирьох місяців та пред’явити її прикордонникам.

Є можливість виїхати за кордон з малюком і тому з батьків, хто не проживає з дитиною. Однак ключовою умовою тут є повне виконання батьківських обов’язків і відсутність заборгованості зі сплати аліментів.

У разі відповідальної сплати аліментів, такому батьку чи матері слід рекомендованим листом надіслати прохання до того з батьків, з яким проживає дитина, про надання нотаріально посвідченої згоди. Якщо в десятиденний термін після отримання листа згоди не було надано, дозвіл можна отримати через суд. Такі згоду або дозвіл треба пред’явити прикордонникам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: