circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям розповіли історію проголошення Карпатської України

28.03.2019, 13:11

text
Поділитися:

З нагоди 80-річчя з дня проголошення незалежності Карпатської України у березні бібліотеки області провели єдиний день інформування населення.

У закладах відбулися тематичні інформаційні, навчально-виховні, культурно-мистецькі заходи, спрямовані на донесення інформації про історію Карпатської України, передусім до учнівської та студентської молоді.

Протягом навчального року в середніх навчальних закладах тема 80-річчя проголошення незалежності Карпатської України залишиться предметои уваги на уроках історії.

Довідково. В ніч на 15 березня 1939 року в місті Хуст була проголошена незалежність Карпатської України, на чолі якої став Августин Волошин. Цього ж дня було ухвалено перший конституційний закон, у якому задекларовані назва нової держави, форма політичного устрою (парламентська республіка), державна мова (українська), прапор (синьо-жовтий), герб (тризуб) і гімн («Ще не вмерла України»).

Тієї ж доби союзниця гітлерівської Німеччини Угорщина розпочала загальний наступ на Карпатську Україну. Організація народної оборони «Карпатська Січ», яка була створена для захисту краю, на той час налічувала в своїх лавах 10-12 тис. стрільців, які чинили відчайдушний опір агресії, але після п’яти днів запеклих боїв територія Закарпаття була окупована. Ще три тижні тривала партизанська війна.

Українці на Закарпатті стали першим у міжвоєнній Європі народом, який не змирився з анексією і зі зброєю в руках став на захист своєї свободи. Саме в Карпатській Україні пролунали перші постріли війни, яка за кілька місяців стала Другою світовою.

Ідея суверенної Карпатської України не згинула разом з окупацією Закарпаття угорською армією.

Карпатська Україна є яскравим прикладом устремлінь українського народу до незалежності і своїм існуванням довела, що за волю і незалежність народу треба боротися до останнього подиху і краплі крові – як це робили українці Карпатської України в березні 1939 року.

Сьогодні Незалежна Україна вшановує провідників Карпатської України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: