circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям розповіли про безкоштовні медичні послуги

07.08.2018, 21:50

text
Поділитися:

“Гроші ходять за пацієнтом”. Такий новий механізм медичної реформи почав діяти в Україні. Він досить простий — лікарня отримує гроші за кожного пацієнта, який звернувся за допомогою. У свою чергу, медзаклад має надати якісні безоплатні послуги.

У цьому році в Україні почала діяти структура Національна служба здоров’я. Саме вона розпоряджається медичним бюджетом. Виплачує гроші за пацієнта лікарням. Обов’язок медзакладів — підписати із цією структурою договір, аби отримати фінансування. Але не все так легко. Лікарні мають виконати чималий перелік умов. Одна із основних — надання безоплатної допомоги пацієнтам. До підписання договору із Нацслужбою здоров’я України готується і Центр первинної медико-санітарної допомоги №1.

Процедура перереєстрації комунального закладу на некомерційне підприємство триває декілька місяців. Окрім цього, медзаклад має отримати ліцензію на медичну практику, та на можливість працювати з наркотичними речовинами. А ще зробити ремонт, провести інтернет для підписання декларації та облаштувати кабінет сімейного лікаря медобладнанням.

На пацієнтів, котрі підписали декларацію із сімейним лікарем, медзакладам будуть надаватися гроші. На кожного пацієнта віком від 17 до 39 років — 370 гривень. Вдвічі більше за пенсіонерів. І втричі – за дітей. За ці кошти лікарні мають надавати якісні безоплатні послуги пацієнтам. Серед них – безкоштовні вакцини.

Також безплатно запоріжці можуть здати загальний аналіз крові, сечі, глюкози, холестерину, виміряти тиск, вагу, зріст, талію, пройти швидкий тест на вагітність, на ВІЛ та вірусні гепатити. Також сімейний лікар може безоплатно вести неускладнену вагітність.

Якщо вам у лікарні раптом стало зле, то вам повинні надати невідкладну допомогу. Безплатно запоріжці можуть пройти і профілактичні огляди. Обстежитись на цукровий діабет, рак молочної залози, хвороби серцево-судинної системи. Якщо у медзакладі вам відмовляють у цих послугах або вимагають гроші за них, МОЗ радить: звертайтеся зі скаргою на Урядову гарячу лінію — 15-45, або до головного лікаря чи у місцевий департамент охорони здоров’я.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: