circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям розповіли про наслідки катастрофи на ЧАЕС

18.04.2019, 21:46

text
Поділитися:

Сильний головний біль та кровотеча з носа – це перше, що відчували ліквідатори катастрофи на Чорнобильській АЕС. Кажуть, у декого симптоми спостерігались 5-6 днів. Відтоді минуло майже 33 роки, а відголоски тих подій і досі відчувають на собі борці із немирним атомом. Аби контролювати стан свого здоров’я, щороку проходять медичне обстеження.

Іванові Дудці було 27, коли він потрапив у зону відчуження. Працював охоронцем в органах внутрішніх справ. Каже, що у зону катастрофи постійно відправляли нові групи для роботи на місцях. 4 липня 1987 року він і сам потрапив до Чорнобиля – був охоронцем на одному з пунктів пропуску.

33 доби, починаючи з 4 липня, Іван Миколайович працював за 6 кілометрів від реактора. Жив там же. Зізнається: про те, що відбувається у зоні відчуження, знав з розповідей колег. Дехто відмовлявся туди їхати та здавав посвідчення. Сам Іван службу не залишив. Говорить – було соромно перед іншими. Та й про наслідки тоді не думав. Вони дали про себе знати вже з роками. У 1995 році Івана Миколайовича за результатами обстеження комісували. Вже протягом 19-ти років він проходить курс лікування у Запорізькій обласній лікарні. Протягом року у відділенні приймають близько 300 таких пацієнтів. Проходять курс реабілітації і медики, яких теж направляли працювати до Чорнобиля. Їх у лікарні зараз працює шестеро.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: