circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям розповіли про найвизначніші історичні місця міста

18.04.2018, 21:09

text
Поділитися:

Архітектура — це застигла музика. Ці слова належать німецькому філософу Фрідріху Шелінгу. З ним погоджуються історики зі всього світу. Вважають – старовинна архітектура та скульптури здатні передати настрої минулих епох і розповісти про те, як жили наші предки. Сьогодні у всьому світі відзначають День пам’яток і визначних місць. А в Україні — День пам’яток історії та культури.

Верхня Хортиця. На розі вулиць Розенталя та Істоміна стоїть будівля, зведена у 1904 році менонітами. Зараз тут розташована школа № 81. Раніше, розповідають краєзнавці, тут також була школа, але для дівчаток-протестанток з родин колоністів. Цей навчальний заклад був дуже престижним. До нього прагнули віддати дітей з різних куточків Катеринославської губернії. А у 1910 році в цьому будинку викладач Петро Бузук відкрив перше в імперії товариство з охорони природи. Також краєзнавці зазначають – це одна з найстаріших будівель у Запоріжжі.

Будівля, що знаходиться на вулиці Троїцька, 29, зберігає історію нашого краю. Зараз тут обласний краєзнавчий музей, а раніше була мерія. Будинок був зведений у 1913-1915 роках за проектом інженера Якова Деланта. Будівля зведена одразу в декількох стилях — неокласицизм та ампір. Зараз тут можна побачити експозиції, які ілюструють історію нашого краю. Раніше в одній із зал засідала земська управа. Тут розташовувалось Олександрівське повітове земство. Пізніше – перша Запорізька міська рада, південний штаб фронту, штаб комісаріату, обласний виконком.

У Запоріжжі є різні скульптури, які можуть символізують нову історію міста. Пам’ятники на бульварі Шевченка були встановлені у 2013 році. Всього їх сім, вони – так звані обереги нашого міста. Екскурсовод Валентина Вініченко розповідає: їх створили 7 скульпторів з різних куточків України. Приїхали сюди на пленер “Хортиця”. Кожна статуя важить півтори тонни. Скульптори робили їх вручну, мали на це всього 20 днів. Скульптуру під назвою “Покрова” створила харківська художниця.

Таких будівель, скульптур та історичних об’єктів у Запоріжжі багато, кажуть історики. Аби їх побачити серед сучасних багатоповерхівок, треба лише озирнутися навколо. Та прислухатись, аби почути шепіт століть. Можливо, вони розкажуть про наших пращурів ще більше дивовижних історій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: