circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям розповіли про справжню Австралію

04.05.2018, 13:41

text
Поділитися:

Розповісти про справжню Австралію. З такою метою до Запоріжжя завітала представниця австралійського посольства. Вона стала ініціатором виставки репродукцій зі старовинних картин, котрі малювали ще на корі дерев. Авторами робіт були корінні австралійці, які жили багато століть тому. Експозиція відкрилась у художньому музеї, у Запоріжжі вона вперше.

Посол Австралії в Україні Мелісса сьогодні виступає як гід. Розповідає запоріжцям про картини, які привезла до нас на виставку. Каже: австралійських аборигенів називають найдавнішою з культур, яка існує на нашій планеті. Засоби для самовираження у них були самобутні і нехитрі: різьблення по дереву, нанесення орнаментів і малюнків на землю, на предмети побуту, зброю та скелі. Найчастіше в малюнках аборигенів можна побачити сцени з повсякденного життя. Однак ,австралійські жителі черпають натхнення для своїх картин з міфів та легенд.

Такі картини найчастіше створювали на евкаліптовому дереві. Запоріжці побачили роботи, на яких зображено повсякденне життя австралійців, духів, та потойбічний світ. Саме тому більшість малюнків і хитромудрих візерунків здаються людям інших культур дивними. Але для аборигена вони зрозумілі і наповнені настроєм.

Картини малювались вохрою. За легендою, вони можуть сприяти гарному врожаю і збільшенню популяції тварин. Залишені ж без нагляду і вицвілі орнаменти могли викликати посуху чи принести невдачу під час полювання. Організатори кажуть – вивчення коріння інших культур може стати поштовхом для пізнання власних українських традицій. І повернення до природи, в якій ми живемо. Насолодитися мистецтвом австралійських художників запоріжці можуть у художньому музеї. Виставка триватиме до 24 травня.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: