circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям розповіли про всесвіт графічної прози

25.09.2018, 16:02

text
Поділитися:

Намальований всесвіт. 25 вересня світ відзначає День коміксів. Історія графічної прози налічує 122 роки. Все почалось в Америці, з намальованої карикатури, герої якої спілкувалися за допомогою тексту у “хмарках”. Для прихильників такої літератури створюють все нові жанри, кожен з яких різниться героями, стилем та сюжетом.

Вивчати історію та філософію у картинках — таку унікальну можливість пропонують видавці коміксів сучасним дітям. Мінімум тексту, цікаві герої та майже казковий сюжет на реальних подіях. Видавці наголошують, що така література буде корисна з 6 років.

Комікс про сучасну історію. Серія “Кіборги” розповідає про оборону Донецького аеропорту. В’ячеслав Зайцев, один з кіборгів, каже – цю історію радив би читати з підліткового віку.

“Кіборги” – це не перший український комікс. Зараз на полицях стали все частіше з’являтись адаптації творів українських письменників у форматі графічної прози. Один з таких прикладів – “Герой поневолі” за повістю Івана Франка. Та не забувають видавці і про сучасних авторів – “Сага про сонценосців” молодого запорізького письменника Дениса Скорбатюка лише за рік з’явилась по всій Україні.

Серед розмаїття графічних романів є і класика жанру, як її називають видавці. Це комікси про супергероїв. За ними знімають фільми, створюють ігри та мультсеріали. Їм присвячують навіть фестивалі. Створюють комікс за кілька етапів. Спочатку ідею перетворюють у готовий сценарій, обирають героїв та наділяють їх унікальними рисами. Далі — розкрадровка. Це коли текст перетворюють на малюнок з усім відомими репліками у хмарках. Цей етап – один з найголовніших. Вже потім видання допрацьовують дизайнери і воно потрапляє на полиці.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: