circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям розповіли про життєву концепцію “zero waste”

12.09.2018, 14:47

text
Поділитися:

Поняття “зіроу вейст” у світі з’явилося нещодавно. Ця життєва концепція закликає максимально зменшити свої відходи, а ті, що є, переробляти. В Європі така позиція доволі популярна. Цілі родини протягом року можуть викинути не більше кілограма сміття. Про власний досвід люди розповідають у соцмережах. Наші журналісти знайшли прихильників “зіроу вейст” у Запоріжжі. Щоранку Юлія відправляється за кавою. Головне для дівчини — напій без пластика та картону. Для цього вона має при собі свою чашку. Каже, що у місті та по всій Україні є так звані “еко френдлі” кав’ярні, де за такі принципи можна навіть отримати знижку чи смаколики. Деякі заклади до прохання налити в свою чашку не звикли. Тому можуть робити по-своєму.

Слово “викинути” дівчина зі свого життя вилучила майже 2 роки тому. Каже, що за цей час для неї багато що змінилося. Юлія просто замінила одноразові речі багаторазовими.

Після ранкової кави прямуємо до супермаркету на закупці. Пакети Юлія не визнає, замість них — саморобні екоторби, багаторазові контейнери та скляні банки. На вечір Юлія матиме набагато менше відходів. Та навіть їх дівчина сортує.

Надихнули дівчину приклади західних активістів. Серед них — каліфорнійка Беа Джонсон. Термін “зіроу вейст” вона відкрила для себе 10 років тому. Тоді це поняття використовували тільки на виробництвах. Про ідею “оселі без відходів” жінка розповіла у своїй книжці, що стала бестселером. Взірцем для наслідування для Юлії є також екоактивістка Лорен Сінгер. На її думку, кроків до так званого “нульового способу життя” лише 2. Перший — зрозуміти: що діється навколо. Другий — замінити одноразові речі на багаторазові. Зараз Лорен розробляє “безвідходні” та безпечні засоби для прибирання та прання. Авантюрист Роб Грінфілд або “мандрівник без грошей” теж відомий своїм безвідходним життям. У своєму блозі розповідає про принципи “зіроу вейст”, які можна застосувати вдома. Зараз прихильники концепції “нуль відходів” планують перевершити власні досягнення. Хочуть зменшити ще й кількість відходів, які можна переробити.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: