circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям розповіли про зміни у медичній галузі

13.03.2019, 18:18

text
Поділитися:

Медреформа в дії. Укладання декларацій із сімейними лікарями стало одним із етапів змін у системі охорони здоров’я. Чимало українців вже це зробили. Але фахівці закликають не зволікати і пожвавити процес підписання угод — вони стануть необхідно умовою, зокрема, реалізації програми “Доступні ліки”. Аби дізнатися, як просувається медреформа у Запоріжжі, журналісти “Акцентів” навідались в один із центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Як театр починається з гардеробу, так і лікувальний заклад — з реєстратури. Сюди, до центру первинної медико-санітарної допомоги, пацієнти приходять не тільки за талоном до лікаря — отримати його можна телефоном або в електронній черзі. Реєструють у вікнах також особисті електронні картки. Поки що дані, які записуються у базу, дублюються і в картку пацієнта. Згодом вся інформація має бути оцифрована, кажуть фахівці. Ознайомитися зі станом здоров’я може і сам пацієнт— в особистому електронному кабінеті.

Обслуговують у Центрі понад 106 тисяч запоріжців, з них 17 тисяч — діти. Майже 65 тисяч пацієнтів вже уклали декларації із сімейними лікарями Центру. Медики закликають швидше визначатися із фахівцями, бо 10 з них вже уклали максимальну кількість декларацій — 1 800. З 1 квітня такі угоди будуть необхідні для отримання електронних рецептів за програмою “Доступні ліки”.

З 1 липня запрацює й програма “Безкоштовна діагностика” – це 54 види обстеження, безплатних для пацієнтів. Умова — направлення того ж таки сімейного лікаря та наявність підписаної з ним декларації. Попередні обстеження лікарі здійснюють і на прийомах — мають під рукою все необхідне. Крім прийому, сімейні лікарі навідують тяжкохворих пацієнтів, людей з інвалідністю. Для цього 2 роки тому автопарк центру поповнився 10-ма легковими автомобілями. Медсестра з лікарем озброєні необхідним набором медикаментів — на випадок ін’єкцій, вимірювання артеріального тиску чи навіть зняття кардіограми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: