circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям розповіли як вступити до магістратури, якщо не склали ЗНО

24.07.2019, 10:25

text
Поділитися:

В Україні ЗНО до магістратури не склали понад 17 тисяч вступників, це 36 % від загальної кількості майбутніх магістрантів. Освітяни такі результати пов’язують із підвищенням прохідного балу. Минулого року студенти мали набрати 9 балів для вступу на магістратуру. Цьогорік – 12. Такого великого відсотка тих, хто не склав іспит, не було жодного разу за всі роки існування Зовнішнього незалежного оцінювання, кажуть в університетах.

Цього року Каріна Невмивака отримала диплом бакалавра із журналістики і вирішила вступити на магістратуру. Для цього вона склала ЗНО з іноземної мови, яке тепер необхідне для магістрів. Результат іспиту виявився невтішним. Для вступу дівчині не вистачило 1-го балу. В університетах зазначають: кількість тих, хто не склав іспит з іноземної мови цього року значно збільшилась.

Каріна та ще 17 тисяч випускників-бакалаврів по всій Україні, яким не вдалося потрапити до магістратури, матимуть другий шанс. У частині міст 5-го листопада відбудеться додаткова сесія з іноземної мови. Запоріжжя у переліку регіонів з проведення ЗНО немає. Однак студенти можуть поїхати скласти іспит в іншому місті, де проводять додаткову сесію. Найближче до нас – Дніпро.

На сайті Міністерства освіти і науки України вказано, що додаткова сесія для студентів буде платною. Конкретна сума не зазначена, однак написано, що вона буде такою ж, як і на пробне ЗНО для абітурієнтів. Збирається на другу сесію і Каріна.

Тим часом на сайті Адміністрації Президента студенти створили петицію щодо зниження порогового балу на іспит з іноземної мови. Наразі за неї проголосували 2250 осіб. Аби дізнатися про причини підвищення балу для проходження на магістратуру, ми відправили запит до Міністерства освіти та науки. Поки нагадуємо, що в університетах є спеціальності, на які можна вступити без ЗНО. У навчальних закладах цей перелік різний, дізнатися про нього можна у приймальній комісії чи то на сайті університету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: