circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям розповіли як захиститися від дискримінації

21.06.2019, 18:05

text
Поділитися:

На першому місці — свобода. На другому — справедливість. Третє посідає безпека. Це результати дослідження ставлення українців до цінностей і свобод. Його провели фонд “Демократичні ініціативи” та Центр інформації про права людини. Правозахисники вважають, що до цього списку треба додати поняття “толерантність”. Пояснюють -- сучасне суспільство не завжди адекватно сприймає зовнішність, спосіб життя та погляди, які не сходяться з більшістю. Про те, як проявляється дискримінація в Україні, дізнавалася Наталія Гордибакіна. Адже знімальна група “Акцентів” відвідала тематичний тренінг, присвячений правам людей.

Про порушення прав людини у зоні ООС волонтерці Єсенії розповідати важко. Каже, за роки проблему вирішити так і не вдалося. Жінка зізнається, дискримінують усіх. Чи можна взагалі захистити тамтешніх жителів, забезпечити свободу та рівність, Єсенія вже не впевнена.

Своїм досвідом вирішення проблем гендерної нерівності та захисту прав на тренінг приїхали поділитися і гості з Токмака. Питання так званого “злочиногенного суспільства” там вирішують на рівні місцевої влади. Натомість у Дніпрі проблемами нетолерантного ставлення та приниження займаються правозахисники.

Фахівці впевнені: знати про права людини та не допускати дискримінації -- завдання для кожного. Адже це зазначено у 24-й статті Конституції України:

Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками”.

Також учасники тренінгу, що з’їхалися з різних куточків України, дізналися про методи захисту нацменшин, жінок, чоловіків і дітей. Для цього працювали у міні-групах і виконували різноманітні завдання. У такий спосіб ініціатори заходу прагнуть навчити представників різних професій попередженню дискримінації на практиці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: