circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям розповіли загадкову історію українського герба

22.01.2019, 10:36

text
Поділитися:

Його називають символом української свободи – державному гербу вже 100 років. Але експерти зазначають: насправді тризуб має давнішу історію. Його використовували ще у скіфські часи. Аби розказати, як герб із зображенням тризубу став символом свободи України,у Запорізькому краєзнавчому музеї підготували виставку.

На одному з плакатів – монети князя Володимира Великого, який у 988 році хрестив Київську Русь. На них вже тоді зображався тризуб з хрестом або без нього. Всього археологами було знайдено 11 монет. Дві з них зберігаються у музеях у Києві та Одесі. Історики розповідають:тризуб вважався родовим символом князів Київської Русі. Саме цей знак і був визначений гербом Української Народної Республіки. Але протягом 100 років зображення змінювалось.

У музеї зазначають:зображення тризуба наші предки почали використовувати ще до часів Київської Русі. Здавна тризуб символізував божественну владу. З ним зображали древніх богів: слов’янського Перуна, грецького Посейдоната інших.

Історики розповідають: державний герб, ухвалений ще у 1918 році, міг виглядати інакше. Тоді експерти пропонували декілька варіантів: герб Галицько-Волинської держави – золотого лева, що спинається на скелю, або ж герб Гетьманщини – козака з мушкетом. Та зрештою зупинилися саме на тризубі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: