circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжжя чекає держсубвенцію на препарати для діалізу та інсуліну

21.01.2020, 19:47

text
Поділитися:

Коли чекати не має часу. У Запоріжжі проживають 158 осіб, хворих на ниркову недостатність. Такі пацієнти потребують регулярного гемодіалізу. Кошти на медпрепарати необхідні для процедури мають надходити із держбюджету. Однак наразі грошей недостатньо навіть на перші 3 місяці. Така ж сама ситуація і з закупівлею інсуліну для діабетиків. Про те, що чекає на запорізьких пацієнтів та де братимуть кошти на лікування -- далі.

Протягом останніх 2-х років пані Надія тричі на тиждень проходить діаліз. Процедура стала для жінки життєво необхідною. І таких пацієнтів, як пані Надія у міському діалізному центрі 158. Проте цей список можна було б розширити.

За законом, кошти на препарати для діалізу мають надходити із держбюджету. Однак на практиці фінансувати дороговартісну процедуру доводиться міським коштом. Лише минулого року на ці потреби місто додатково виділило понад 20 мільйонів гривень. Цьогоріч субвенція із держбюджету передбачена лише на перші 3 місяці. Та й її буде недостатньо.

Схожа ситуація склалася і для хворих на цукровий діабет. Більше 3-х тисяч запоріжців  залежні від інсуліну. Через недостатнє фінансування із держбюджету, щорічно на закупівлю препарату місто виділяє понад 12 мільйонів гривень. Вже в другому півріччі забезпечення інсуліном мало проходити за програмою так званої реімбурсації. Відповідно до неї витрати на ліки мала взяти на себе Національна служба здоров’я. Однак коли саме відбудеться цей перехід поки не відомо.

За роз’ясненнями щодо недостатньої держсубвенції та подальшого фінансування державних програм, запорізькі медики планують звернутися до Кабміну та Мінохорони здоров’я.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: