circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжжя долучається до цифрової трансформації країни

24.02.2020, 19:51

text
Поділитися:

В суботу у Запоріжжі відбулося перше виїзне засідання Комітету цифрової трансформації. Електронні комунікації, розвиток ІТ-стартапів та проекти Мінцифри — саме ці питання стали ключовими на першому виїзному засіданні Комітету цифрової трансформації. Обговорення посадовці почали з головного — законів.

Заступник голови Комітету, голова підкомітету цифрової інфраструктури Олександр Федієнко зазначив, члени комітету дослухались до усіх пропозицій, було максимально враховано екосистему, існуючу в нашій країні, і максимально враховано пропозиції наших європейських колег. Враховуючи те, що ми рухаємось до Європи, ми взяли на себе зобов’язання почати імплементувати наше законодавство.

Так Олександр Федієнко анонсував зміни у законодавстві. До Верховної Ради вже надійшов Законопроект про електронні комунікації номер 3014. Він має замінити шістнадцятирічний документ про телекомунікації. Та на цьому зміни у законодавстві не закінчаться. Адже наразі у розробці проекти Законів про кібербезпеку та Про критичну інфраструктуру.

Олександр Федієнко пояснює, ми одна з небагатьох країн, яка останнім часом потерпає від кібератак. На жаль, рівень кібергігієни, який є в наші країні, ще досить невеликий, тому ми запровадили робочу групу, на якій ми збираємо фідбеки до змін до діючого законодавства, для того щоб дуже швидко, дуже оперативно запустити статті в законодавстві, які зараз не працюють.

Також члени комітети розповіли про зміни у ІТ-галузі. Адже вона друга за експортом у країні. Зокрема, реформування очікує оподаткування сфери. Перша заступниця голови Комітету Кіра Рудик наголосила, «наразі ІТ-галузь приносить у бюджет країни 4,5 мільярди доларів на рік. Наша задача — забезпечити ріст ІТ-галузі, ріст, а не збільшення податків. Зараз і міністерство, і комітет не цікавить збільшення податків, нас цікавить, яким чином стимулювати бізнес в Україні, стимулювати ІТ-інвестиції, стимулювати ІТ-компанії».

Заступник голови Комітету, голова підкомітету цифрової економіки Єгор Чернєв,
у цьому девайсі 30% – собівартість, 70% – це роялті, скажімо так, це висока додана вартість. Ми маємо почати виробляти і товари, і послуги з високою доданою вартістю і, звісно, що одним з ключових таких послуг — це є ІТ-індустрія.

Не оминули увагою на засіданні і нещодавно запущений застосунок «ДіЯ», у якому зараз зберігається цифрове водійське посвідчення. Заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександр Борняков, у цьому за стосунку дані зберігаються цілком безпечно, тому що насправді їх немає у застосунку, вони є у реєстрах МВС, вони є в банку, але «ДіЯ» працює як канал, який це з’єднує. Буде дуже важко зламати чи получити якимось чином доступ до цих даних, тому немає приводу хвилюватися.

«ДіЯ» — це цілий є-сервіс держпослуг. Завдяки якому скоро для подорожі буде достатньо лише смартфона. Адже наразі очікується запуск сервісу цифровий паспорт, з ним українці зможуть подорожувати та навіть користуватися внутрішніми авіарейсами. Також з’явиться електронний студентський квиток та пенсійне посвідчення. А ще низка нових сервісів.

Олександр Борняков вважає, «Е-малятко» — це взагалі прорив. Подібних сервісів немає навіть у країнах, які є лідерами з діджиталізації. У них, якщо ти народив дитину, тобі потрібно ходити і реєструвати, обйіти 5 чи 10 установ. У нас зараз приходить доктор з планшетом і все це робить за 20 хвилин.

Сервіс «Е-малятко» вже працює у Києві. Та невдовзі, пообіцяли у комітеті, стане доступний і усім українцям. Так само чекає на запуск і «Кабінет забудовника».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: