circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжжя долучилося до міжнародного проекту «Енергоефективність у громадах»

01.12.2021, 08:12

text
Поділитися:

У вівторок секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв перебував з робочим візитом у Києві. За його участі в Клубі Кабінету Міністрів було підписано дуже важливу для Запоріжжя угоду щодо реалізації проєкту KfW «Енергоефективність у громадах» про кредит та грант між Кабінетом Міністрів України, Кредитною установою для відбудови (банк KfW), Житомирською та Запорізькою міськими радами.

Проєкт «Енергоефективність у громадах» є частиною Програми співпраці між урядами України та Федеративної Республіки Німеччина за пріоритетним напрямком «Енергоефективність». За результатами декількох етапів відбору з 40 українських міст, які подали документи для участі в проєкті, було визначено лише два міста-переможця. Це Житомир та Запоріжжя.

– Завдяки реалізації цього проєкту в нашому місті буде проведена термомодернізація низки шкіл та дитячих садочків, а отже – запорізькі діти навчатимуться в комфортних умовах. У рамках проєкту в навчальних закладах проведуть утеплення огороджувальних конструкцій: стін, вікон, дверей, дахів, цоколів, підвалів, енергомодернізацію системи теплозабезпечення та вентиляції, а також заміну старих світильників на лед-освітлення, – зазначив Анатолій Куртєв.

Вартість проєкту складає близько 17,7 млн євро. З них місто отримає 12,75 млн євро кредитних коштів. З бюджету міста буде виділено 2,9 млн євро. Грант спеціального фонду KfW – складає 2,05 млн євро.

Кошти будуть отримані на досить вигідних умовах з відсотковою ставкою 2% річних та зі ставкою за обслуговування 0,25% річних. Угода розрахована на 30 років з пільговим періодом 10 років. Тобто повернення тіла кредиту розпочнеться з 2032 року. На цей час місто вже отримає економічний ефект та почне економити бюджетні кошти на опаленні. При цьому проєкт реалізується під державні гарантії. У міста немає необхідності внесення будь-яких об’єктів під заставу.

Наразі визначено 39 об’єктів, які можуть взяти участь у цьому проєкті. Остаточно їх кількість та перелік визначать після оформлення необхідної документації та проходження всіх передбачених законодавством процедур.

У результаті місто зможе у подальшому зекономити кошти на опаленні навчальних закладів, адже після термомодернізації для цього буде потрібно майже вдвічі менше енергоресурсів, зокрема природного газу, для забезпечення централізованого опалення.

Першими новини з’являються у нашому Телеграмі
Підписуйтесь!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: