circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжжя готується до третьої хвилі COVID-19

23.03.2021, 12:13

text
Поділитися:

Про підготовку медичних закладів міста до третьої хвилі захворюваності на коронавірус на своїй офіційній сторінці у Фейсбук повідомив міський голова Запоріжжя Володимир Буряк: «Сьогодні зранку зустрівся з керівниками медичних закладів міста, які задіяні в лікуванні пацієнтів із COVID. Обговорили разом поточну ситуацію – не буду приховувати, третя хвиля коронавірусу вже в Запоріжжі.

Загалом зареєстровано понад 36,8 тисяч хворих, майже 800 людей померли. Ліжка в лікарнях заповнюються значно швидше, ніж це було кілька тижнів тому. Тож будь-який момент Запоріжжя може опинитися в червоній зоні.

– У лікарнях № 1, 2, 6, 7, 9, дитячій лікарні № 5 та пологовому будинку № 4, які перепрофільовані під лікування хворих на коронавірус, функціонують 928 ліжок, з них 63 – реанімаційні. Забезпеченість киснем складає понад 100%. Ці роботи продовжуються, аби в будь-який час ми могли розгорнути додаткові місця для тих, хто важко переносить хворобу.

– Загалом у закладах охорони здоров’я, які лікують ковідних хворих, наявні 136 апаратів ШВЛ, 406 кисневих концентраторів, сучасні апарати УЗД і рентгени, інше обладнання. Медики забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту, деззасобами. За кошти бюджету міста вже придбано та передано в лікарні основні медпрепарати для лікування COVID на суму 33 млн грн.

– На повну потужність працює міська лабораторія ПЛР-діагностики, яка безкоштовно проводить тестування для пацієнтів запорізьких лікарень. Цього року ми також виділяємо кошти на придбання діагностичного та лабораторного обладнання, функціональних ліжок на суму 31,9 млн. грн. – 400 з них уже в лікарнях.

Я дякую 243 лікарям, 482 медсестрам, 304 санітарам, які задіяні в лікуванні пацієнтів із COVID-19. Ви – герої нашого часу!
Запоріжці, звертаюся до вас! Темпи поширення коронавірусу залежать від кожного з нас. Носіть захисні маски, причому робіть це правильно, закриваючи рот та ніс. Ретельно мийте руки, особливо після відвідувань місць масового скупчення людей. Якщо погано себе почуваєте, залишайтеся вдома. Зараз такий час, що ваш похід зі звичайним нежитем на роботу може мати небезпечні наслідки як для вас, так і для інших. У разі наявності симптомів коронавірусу, дзвоніть сімейному лікарю, який надасть вам необхідну консультацію щодо лікування та направить на тестування. Якщо ваш стан різко погіршився, не чекайте, викликайте швидку!
Бажаю всім здоров’я та відповідального ставлення до життя – як свого, так і оточуючих!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: