circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжжя отримало перші європейські трамваї

30.07.2018, 10:20

text
Поділитися:

До Запоріжжя прибули перші три з дванадцяти трамваїв, придбаних в цьому році для «Запоріжелектротрансу». Ці трамваї раніше експлуатувалися в країнах Євросоюзу. Через деякий час вони вийдуть на маршрути, повідомляє прес-служба мерії.

Про це повідомив на своїй публічній сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» міський голова Володимир Буряк: “Продовжуємо роботу по розширенню трампарку «Запоріжелектротрансу». Перші три трамвайних вагона, які раніше експлуатувалися в Європі, вже в Запоріжжі. Починається робота по їх підготовці до виходу на лінію. Їх пофарбують, приведуть в порядок, адаптують до наших рейок і випустять на лінію. Всього плануємо запустити в роботу 12 таких вагонів.

Купівля європейських трамваїв – це можливість значно поповнити трампарк в стислі терміни за доступні нам кошти. В умовах економії бюджету – це зважений і раціональний крок, який дозволить забезпечити запорожцям комфортний транспорт ще на довгі роки.

І вже в серпні отримуємо перший корпус і приступаємо до складання чергового запорізького трамвая. Це буде ще 4 нових трамвая, які вже встигли оцінити городяни. Нові вагони будемо випускати на лінію поетапно – по мірі їх готовності. Таким чином до кінця року вийдемо на істотне розширення парку «Запоріжелектротрансу» і будемо продовжувати цю роботу в подальшому”.

Відзначимо, трамваї знаходяться в технічно справному стані і придатні для подальшої експлуатації. Така вимога висунута постачальнику. Однак їх ще необхідно пофарбувати в кольори, які використовуються в запорізькому муніципальному транспорті. Вагони адаптують до нашої колії, остаточно приведуть в порядок, перевірять. Все це буде зроблено за рахунок постачальника.

У Запоріжжі триває реалізація програми міського голови Володимира Буряка «Запорізький трамвай». Вона включає в себе кілька напрямків. У минулому році розпочалося збирання нових трамваїв на базі КП «Запоріжелектротранс». У 2017 році було зібрано чотири трамваї, які відповідають сучасним вимогам і при цьому коштують місту в кілька разів дешевше, ніж купівля в інших містах. У поточному році планується зібрати ще чотири таких вагони.

Також силами «Запоріжелектротрансу» проводиться капітальний ремонт трамваїв, які вичерпали термін експлуатації. В результаті трамваї знову виходять на лінію і можуть працювати досить тривалий час.

В цьому році в Запоріжжі вирішили використати ще один метод оновлення рухомого складу «Запоріжелектротрансу». Це придбання трамваїв, які раніше експлуатувалися в країнах Євросоюзу. Вони технічно справні, придатні для подальшого використання. При цьому такі трамваї обходяться значно дешевше, ніж придбання нових.

В умовах необхідності економити бюджетні кошти це дозволяє Запоріжжю закупити більшу кількість одиниць трамваїв за менші гроші. Для міста це сьогодні дуже важливо, адже рухомий склад електротранспорту потребує оновлення. Багато років йому не приділяли уваги. За цей час значна частина трамваїв стала непридатною для експлуатації. Знову про електротранспорт згадали лише кілька років тому. Розпочалася реалізація програми «Запорізький трамвай».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: