circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжжя відвідав азербайджанський історик

09.02.2018, 20:00

text
Поділитися:

Людина-легенда. Так кажуть про азербайджанця Тагі Шахбазі. Він був письменник, вчений, та ректором вишу, і у 20 столітті зробив багато для свого народу. Але коли йому було сорок, його звинуватили у державній зраді, а потім розстріляли. У Тагі залишилася донька, яка живе у Запоріжжі. Шахбазі вже 90 років. Але вона добре пам’ятає свого батька Тагі. Він народився у 1892 році в Баку. У рідному Азербайджані займав різні державні посади. Працював редактором газет та писав оповідання. Пізніше одружився на українці, у них народилась дочка. У 37 році, коли Ділярі було лише дев’ять, її батька забрали. Жінка каже, чомусь дуже соромилась та не плакала, коли тата забирали.

Більше свого батька Діляра Шахбазі не бачила. Через пів року його розстріляли по звинуваченню у зраді батьківщини. Вже через роки його реабілітували. Про свого батька Діляра згадує кожен день. Сьогодні їй у двері подзвонив азербайджанський історик Азар Рзаєв. Він багато років цікавиться біографією її батька. Для цього і приїхав у Запоріжжя. Розповідає, Тагі Шахбазіу Баку пам’ятають і досі.

Азад Рзаєв, декан Історичного факультету Бакинського Державного, каже, це був перший ректор азербайджанець, при якому багато предметів почали викладати азербайджанською. За його ініціативи було прийнято рішення залишати кращих студентів-аспірантів в університеті.

Зараз вони сидять і в теплій атмосфері говорять про Тагі. Дочці є що розказати про батька. А історик обов’язково розповість в Азербайдажані все, що почув від дочки діяча, тому що про таких людей треба пам’ятати.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: