circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжжя втратило можливість розміщення коштів на депозитах

29.01.2019, 13:52

text
Поділитися:

Постанова «Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках» фактично забороняє місцевим бюджетам до кінця 2019 року класти на депозит тимчасово вільні кошти загального фонду.

Відповідний документ, який підготувало Міністерство фінансів, Кабінет Міністрів України підтримав 23 січня. Пояснюють, що дану постанову підготували для того, щоб врегулювати бюджетні процеси, які відбуваються в органах місцевого самоврядування.

Після прийняття постанови органи місцевого самоврядування почали масово звертатись до Асоціації міст України з заявами, у яких висловлюють своє ставлення до ситуації. Усіх хвилює той факт, що це позбавляє міста можливості акумулювати кошти для реалізації масштабних проектів та отримувати додаткові надходження до місцевих бюджетів.

– Наше державне законодавство та численні бюрократичні процедури стають причиною багатьох проблем, з якими стикаються представники влади на місцях. Чи то у місті, чи у громаді. Частина коштів бюджету може бути не використана протягом року. І в такій ситуації місцева влада приймає рішення покласти гроші на депозит. Адже це, крім можливості збільшити бюджети, дозволяє заздалегідь акумулювати кошти. І в подальшому направити їх на реалізацію масштабних проектів, спрямованих на розвиток населеного пункту. Якщо казати про Запоріжжя, то ми у 2016 році поклали на депозит 605 млн грн. І в результаті отримали додатково майже 88 млн грн. Це були відсотки по депозиту. І ці кошти використовуються, звісно, для покращення рівня життя наших мешканців. Ремонтуються садочки, школи та лікарні, проводяться реконструкції комунікаційних мереж і т. і. Тож, така можливість має бути у територій, – відзначає міський голова Запоріжжя, голова Запорізького РВ АМУ Володимир Буряк.

З такою позицією згоден і виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан:

– Відтепер місцеві органи влади не зможуть акумулювати кошти на реалізацію великих інфраструктурних проектів. Постраждають насамперед державні банки, у яких міста тримали свої депозити. Окрім іншого, це ставить під загрозу реалізацію проектів на умовах співфінансування, адже відтепер у місцевих бюджетів не буде коштів на свій внесок на рівні з державою.

В АМУ відзначають, що прийняття такого рішення може призвести до цілого ряду негативних наслідків:

– неефективного використання коштів (наприклад, на умовах співфінансування з держбюджетом);

– розбалансування банківської системи України та зниження спроможності банків;

– банки можуть подавати позовні вимоги до ОМС через невиконання договірних умов розміщення депозитів;

– різко зросте кількість грошей в обігу. А це може призвести до інфляції;

– в майбутньому відсутність вільних фінансів може призвести до чисельних позик, які органи місцевого самоврядування будуть брати, аби покрити тимчасові касові розриви.

Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням скасувати рішення Уряду (від 23 січня 2019 року), повернути органам місцевого самоврядування можливість розміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів на депозитних рахунках у банках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: