circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

До Запоріжжя з робочим візитом приїхав народний депутат Олег Ляшко

21.02.2018, 20:53

text
Поділитися:

В цьому році у Запоріжжі випустять ще п’ять нових трамваїв власної збірки. Про це розповіли у міськелектротрансі. Є чим похвалитися і запорізьким авіаконструкторам. У місті почали виготовляти двигуни для винищувачів. Вони дозволяють літакам розвивати більшу швидкість. Своїми досягненнями запорізькі виробники поділилися на зустрічі із народним депутатом Олегом Ляшко.

Депо КП “Запоріжелектротранс”. З минулого року тут випускають трамваї власної збірки. Цю програму запровадив міський голова Володимир Буряк. Розповідає, у 2017 на рейки стали чотири трамваї власного виробництва. В цьому році місто планує запустити ще п’ять.

Володимир Буряк, міський голова, каже, ходова частина трамваю наша, їх ще багато залишилося з часів Радянського Союзу. Ми оглянули їх і вирішили відремонтувати. Запоріжелектротранс отримав ліцензію на виготовлення 50 трамваїв. Коли ми оновимо свій парк, зможемо виготовляти трамваї й для інших міст.

Збирання одного трамваю втричі дешевше ніж придбання нового. При цьому Запоріжжя отримує сучасний трамвай, який відповідає всім вимогам. Окрім випуску нових, слідкують тут і за старими вагонами. Зараз працівники електротрансу ремонтують два трамваї. Це коштуватиме місту близько мільйона гривень. При цьому трамвай знову виходить на лінію, де зможе пропрацювати ще мінімум десять років.

Олег Ляшко, депутат Верховної Ради України, зазначає, у Києві укладений контракт з Польщею на 2 млрд. на виготовлення трамваїв, замість того щоб ці трамваї збирали у Запоріжжі.

Запоріжжя є прикладом для багатьох українських міст, як треба оновлювати рухомий склад та створювати робочі місця.

Своїми досягненнями поділилися і запорізькі авіаконструктори. Зараз працівники заводу Мотор Січ готуються до тестування нового двигуна для винищувача Л-15. Ці двигуни потім експортують до Італії та Китаю. Представили на заводі і пересувну електростанцію. Такий генератор забезпечує безперебійну подачу електрики. У Запоріжжі планують встановити такий прилад в обласній лікарні.

Вячеслав Богуслаєв, президент АТ “МОТОР СІЧ”, зазначає, такі електростанції вже в цьому році будуть надаватися в Міністерство оборони та ДСНС.

Ще один запорізький завод Вогнетрив виготовляє стійкі до вогню матеріали. Їх використовують для виготовлення печей, радіаторів та двигунів. Зараз запорізький завод експортує 15% своєї продукції. Подальший розвиток підприємства та підтримка від держави зможуть збільшити цей показник.

Олег Ляшко, депутат Верховної Ради України, зазначив, ми пропонуємо на 5 років звільнити від сплати податків виробництва. Наразі прийнятий закон, який на 2 роки звільняє від сплати ПДВ на нове технологічне обладнання. Це дасть можливість модернізувати основні фонди.

Окрім підтримки промисловості є ще ряд питань важливих для Запоріжжя. Серед них і розвиток запорізького аеропорту. Олег Ляшко зауважив, Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» має усі шанси стати одним із найважливіших транспортних вузлів країни.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: