circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

До Запоріжжя з’їхалися провідні офтальмологи з усієї України

09.11.2018, 13:06

text
Поділитися:

У рамках відзначення 70-річчя Запорізької обласної клінічної лікарні у конференц-залі «Славутич-Арени» відбулося урочисте відкриття міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої питанням діагностики та лікування захворювань сітківки та зорового нерва.

У відкритті конференції взяли участь голова Запорізької облради Григорій Самардак, заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, головний лікар обласної клінічної лікарні Ігор Шишка, а також академіки, доктори медичних наук із Одеси, Харкова, Дніпра та Києва.

– Це вже четверта конференція у рамках святкування 70-річчя обласної лікарні, яка присвячена найактуальнішим питанням лікування українців, на які приїжджають чимало видатних науковців та лікарів сучасності задля обміну та поширення досвіду. В цьому році виділяються кошти для того, щоб оновити матеріально-технічну базу наших закладів охорони здоров’я. Приємно зараз заявляти, що жителі області можуть безкоштовно провести заміну суглобів, здійснити протезування або замінити кришталики ока. Вітаю всіх із початком конференції, плідної роботи та міцного здоров’я, – привітав гостей заходу Едуард Гугнін.

Посадовець також вручив почесну грамоту Запорізької ОДА за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я Запорізької області та з нагоди 70-річчя заснування обласної клінічної лікарні колектив відділення мікрохірургії ока ЗОКЛ. Від імені голови облдержадміністрації Костянтина Бриля іменним годинником нагороджено сестру медичну палатну відділення мікрохірургії ока ЗОКЛ Людмилу Коланкову.

Як відзначив Ігор Шишка, актуальність теми конференції зумовлена збільшенням кількості випадків захворювання на глаукому та патологій сітківки, що в свою чергу призводить до сліпоти, на відміну від катаракти. За даними статистики МОЗ, з 2015 року через ці захворювання все більше українців набувають інвалідності.

Сьогодні учасники конференції заслухають доповіді провідних українських офтальмологів і зарубіжних фахівців. Виступи будуть присвячені сучасним методикам лікування захворювань сітківки та зорового нерва, новим можливостям діагностики та хірургії, пріоритетам нового обладнання в офтальмологічній практиці.

За словами Ігоря Шишки, за останні кілька років в області відбулися важливі зрушення у галузі офтальмології. Приміром, у центрі мікрохірургії ока ЗОКЛ з’явився оптичний когерентний томограф з функцією ангіографії. Завдяки такій діагностиці офтальмологи мають можливість виявляти судинні порушення у пацієнта ще до появи серйозних симптомів. Крім цього, матеріально-технічна база лікарні поповнилася унікальним для України обладнанням – лазерною офтальмологічною системою Pascal Syntesis TwinStar із жовтим спектром, що попереджує зорові порушення.

– Тож фахівцям обласної лікарні є чим поділитися, зокрема своїми успіхами, з українськими та зарубіжними колегами, – підкреслив Ігор Шишка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: