circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

«Запоріжжяобленерго» заборгувало працівникам 66 млн гривень

30.11.2017, 09:47

text
Поділитися:

Стан погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат розглянуто під час засідання обласної комісії, яке відбулося під керівництвом заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірини Разуваєвої. У заході також взяли участь керівники підприємств-боржників, представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

– На жаль, ситуація з виплатами боргів із заробітної плати, погіршується. У жовтні загальна сума заборгованості із заробітної плати по області зросла на 8 млн. грн. або на 7,5 %, і на 01 листопада склала 114,2 млн. грн. Зумовлено це, насамперед, суттєвим збільшенням боргів на ВАТ «Запоріжжяобленерго», де на 01 листопада їх сума становить 66,3 млн. грн., тобто, більше половини всієї заборгованості по області. До центральних органів влади було звернення щодо ситуації, яка склалася на цьому підприємстві, проблема потребує термінового та комплексного розв’язання, – відзначила Ірина Разуваєва.

Загалом борги економічно активних підприємств за жовтень 2017 року збільшилися на 8,2 млн. грн. або на 10,8 % і складають 84,1 млн. грн.

Динаміка погашення боргів із заробітної плати в області продовжує визначатися ситуацією на 46 підприємствах державного сектору економіки, де працівникам заборгували 93,1 млн. грн., що становить 81,5 % від загальної суми заборгованості в області.

На підприємства приватної форми власності припадає 18,8 млн. грн. або 16,5 %, комунальної власності – 2,3 млн. грн. або 2 % від загальної суми боргів. Серед них найбільшу тривогу викликає стан справ у командитному товаристві «Запорізький завод високовольтної апаратури «Вакатов і компанія», де боргів накопичено майже 15 млн. грн. За словами Ірини Разуваєвої, з цією ситуацією будуть розбиратися правоохоронні органи, вже порушено кримінальне провадження за фактом навмисної невиплати заробітної плати. Органи прокуратури та Служби безпеки України будуть займатися розшуком керівництва, яке ховається.

За підсумками засідання надано низку доручень: керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації – продовжити роботу з центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких знаходяться підприємства державного сектору економіки, що мають борги з заробітної плати щодо забезпечення стабілізації господарської діяльності цих підприємств та погашення заборгованості перед їх працівниками. Головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення, головам об’єднаних територіальних громад – тримати на особистому контролі стан виплати заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності, в установах та організаціях бюджетної сфери та вживати заходів щодо не допущення виникнення боргів; контролювати стан виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати на приватних підприємствах та ініціювати складання графіків погашення заборгованості на кожному новому підприємстві-боржнику.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: