circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька еколабораторія здійснює перевірки за сигналами містян

11.02.2020, 21:49

text
Поділитися:

Зараз мобільна лабораторія повноцінно працює та виїздить за викликами містян. Вже за першу добу її роботи було здійснено 56 досліджень повітря на території житлових будинків та перевірено гама-фон.

Така мобільна лабораторія, запевняють фахівці, для України -- унікальна. На збір та налаштування апаратури знадобився практично рік. Коштує обладнання близько 12 млн гривень. Завдяки йому, кажуть знавці, дослідження можна виконувати на найсучаснішому рівні. Заввідділу оцінки впливу навколишнього середовища на здоров’я людини ЗОЛЦ Євген Тулушев пояснює, лабораторія досліджує понад 15 складників атмосферного повітря, радіаційний фон, проби води із поверхневих водойм, та проводить експрес-діагностику зразків ґрунту.

Відбір проб з повітря виконується через прилади з відкритих дверей автівки. Основне обладнання знаходиться всередині. Датчики показують концентрацію у повітрі діоксидів сірки, азоту та вуглецю, вміст озону, формальдегіду та багато чого іншого. Гама-фон вимірює пристрій “Георат”, всі дані -- на мапі. Біолог Світлана Чорновол говорить, прилад замірює дозу гама-фону, для цього використовується 2 датчика випромінювання – у повітрі та на землі. Отримані дані виводяться на мапу, де демонструється поточне значення.

Протягом півгодини лабораторія може дізнатися все про стан повітря, води та ґрунту у будь-якому місці. З її роботою вже ознайомилися представники моніторингової місії ОБСЄ. Викликати ж лабораторію можуть і самі запоріжці. Лабораторія працює кожного дня, у тому числі на свята. Виїзди здійснюються за власним планом та за скаргами жителів Запоріжжя.

Представник спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Стівен Дуглас зазначає, в місії були дуже раді дізнатись, як місцева влада вирішує проблеми моніторингу повітря, та вдячні за демонстрацію того, як працює ця унікальна лабораторія. Це було дуже цікаво побачити.

Мобільна лабораторія — це лише один із проектів щодо контролю та поліпшення екології у місті, запевняють в мерії. У подальшому сподіваються використовувати дані її досліджень під час ухвалення рішень щодо покращення стану довкілля.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: