circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька майстриня відтворює стародавній посуд

12.02.2020, 17:40

text
Поділитися:

Стародавній посуд власноруч. Запорізька майстриня Раїса Єгорова виготовляє керамічні тарілки й іграшки у себе вдома. Для цього використовує білу та червону глину.

Глиняні птахи, лисиці та коні -- такі роботи в особистій колекції має Раїса Єгорова. Гончарством вона займається вже близько десяти років. Каже, дитячий свисток у вигляді пташки можна виготовити протягом кількох годин. Для цього знадобиться невеличкий шмат глини.

Головне у такій справі— правильно зробити отвір для свистіння. А якщо проколоти не один, то звук буде гучнішим. А ще Раїса виготовляє кухонний посуд — глечики, горщики і незвичайні підставки для свічок. Найбільше майстрині подобається створювати вироби,які нині вийшли з ужитку. Каже, такою кисільницею наші пращури користувалися ще триста тисяч років тому. Посудина швидко охолоджувала напої. А багатофункціональну флягу козаки брали із собою у походи. Раїса Єгорова зізнається, хтось наливав до неї воду, хтось – вино, а хтось – і дещо міцніше. Потім флягу прикріплювали до сідла, і вона завжди було під рукою.

Неабиякий сенс майстриня вкладає у символи ще часів трипІльської культури. Такі візерунки малює чи не на кожній роботі. Лінії та кола символізують небо, землю і поле. За стародавніми віруваннями, вони приносять довголіття та щастя у кожен дім.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: