circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька міська влада співпрацюватиме з «Ощадбанком»

04.04.2018, 11:00

text
Поділитися:

Запорізька міська рада та АТ «Державний ощадний банк України» підписали 3 квітня Меморандум про співпрацю, повідомляє прес-служба мерії. Сторони представляли міський голова Запоріжжя Володимир Буряк та голова правління АТ “Ощадбанк” Андрій Пишний. Відзначимо, запоріжці сподіваються на співпрацю з одним з найбільших банків України за різними напрямками. У тому числі у реалізації великих інфраструктурних проектів. Зокрема Ощадбанк може стати одним з претендентів на кредитування таких проектів, як продовження будівництва пасажирського терміналу Міжнародного аеропорту «Запоріжжя», закупівля додаткових автобусів великої місткості на умовах фінансового лізингу.

У рамках децентралізації Запоріжжя отримало додаткові фінансові ресурси. Зросли обсяги бюджету розвитку. У той же час розширилися і повноваження органів місцевого самоврядування, збільшилися їх обов’язки. Для їх виконання місту потрібні додаткові можливості. Це стосується також реалізації міських проектів та програм у різних сферах. Доходів місцевих бюджетів для цього вистачає не завжди. Необхідні додаткові джерела отримання коштів, які можна було б спрямувати на розвиток міст.

Міська влада активно працює з потенційними інвесторами, фінансовими інститутами, банками для того, щоб отримати додаткові ресурси. Ефективним механізмом тут повинно стати співробітництво з великими міжнародними та українськими банками. У Запоріжжя є успішний досвід взаємодії з Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком. Однак в Україні також існують потужні банки, які готові кредитувати реалізацію великих проектів. У тому числі і на рівні міст.

Один з них – акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» (далі Ощадбанк). Представники Запоріжжя та Ощадбанку вивчали перспективи подальшого співробітництва. Одним з кроків у цьому напрямку стало підписання Меморандуму, яке відбулось сьогодні у малому залі міськвиконкому.

– Підписання Меморандуму про співробітництво з Ощадбанком – знакова подія для Запоріжжя. Зараз міста живуть в умовах бюджетної децентралізації. Це дало Запоріжжю додаткові напрацювання, фінансові можливості. У той же час у міста є значні плани, для реалізації яких необхідні додаткові ресурси. Впевнений, що співпраця з Ощадбанком дозволить отримати додаткові можливості для того, щоб місто розвивалося, – заявив Володимир Буряк.

Міський голова висловив упевненість, що сьогоднішня зустріч стане імпульсом для подальшої співпраці між Запоріжжям та Ощадбанком. ЇЇ ефективність буде залежати від роботи як міської влади, так і керівництва банку.

Відзначимо, цього року наше місто реалізує ряд масштабних проектів у сфері міської інфраструктури та розвитку громадського транспорту. Зокрема продовжується будівництво нового пасажирського терміналу Міжнародного аеропорту «Запоріжжя». Запланована закупівля додаткових великих автобусів для комунального підприємства «Запоріжелектротранс» на умовах фінансового лізингу.

В обох випадках планується використати кредитні ресурси банківських установ. Так Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» вже отримав на сесії міської ради дозвіл на залучення коштів для продовження будівельних робіт. Запланована і закупівля 50 автобусів на умовах фінансового лізингу. В обох випадках учасником впровадження цих проектів може стати Ощадбанк. У цьому впевнені представники міської влади Запоріжжя.

Свою позицію з приводу підписання Меморандуму та перспектив подальшої співпраці висловив і голова правління АТ “Ощадбанк” Андрій Пишний.

– Хочу подякувати міській владі Запоріжжя за те, що ми сьогодні вийшли на підписання цього стратегічно важливого для нас документу про співпрацю з мерією Запоріжжя. Відзначу, що ми дуже відповідально ставимося до тих зобов’язань, які на себе беремо. Немає жодного меморандуму, який ми підписали з муніципалітетом та не виконували б зі свого боку, – сказав Андрій Пишний.

Голова правління АТ “Ощадбанк” наголосив, що банк має значний досвід співпраці з органами місцевого самоврядування. Йому є що запропонувати муніципалітетам, щоб співробітництво було взаємовигідним. Програми можуть стосуватися малого та середнього бізнесу, інфраструктури, цифрових технологій, громадського транспорту, вибудовування взаємодії з міжнародними фінансовими інститутами.

Учасники зустрічі відзначили: головне, щоб позитивні результати співпраці Запоріжжя та Ощадбанку відчули громадяни міста.

Зазначимо, сторони, які підписали Меморандум, зокрема висловили зацікавленість у ефективній співпраці для вирішення питань запровадження фінансових інструментів, необхідних для реалізації на території м. Запоріжжя інвестиційних проектів з розвитку інфраструктури, впровадження та підтримки енергозберігаючих технологій, використання поновлюваних джерел енергії, інноваційної діяльності, що сприятиме економічному розвитку міста.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: