circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька міськрада стала на захист телеканалу Z

31.05.2018, 12:34

text
Поділитися:

30 травня Запорізька міськрада ухвалила звернення до Верховної Ради України, Уряду та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо припинення аналогового телевізійного мовлення.

Згідно з інформацію, поширеною центральними органами виконавчої влади України, з 01 липня 2018 року на всій території України заплановане остаточне припинення аналогового телевізійного мовлення у зв’язку з переходом на цифровий стандарт.

Через таке рішення загалом в Україні з телеефіру можуть зникнути понад 100 регіональних телевізійних каналів, у тому числі, і муніципальний телеканал Z, засновником якого є Запорізька міська рада.

Відповідно до ліцензій Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення на право мовлення в аналоговому стандарті телеканал Z здійснює мовлення на території Запоріжжя з 5 грудня 2004 року. Протягом цього періоду телеканал став одним із провідних регіональних телемовників, має широку глядацьку аудиторію завдяки виробництву якісного і конкурентного контенту. Термін дії ліцензії телеканалу Z на аналогове мовлення добігає кінця 15 грудня 2018 року.

Разом з тим, телеканал Z був і залишається одним із реальних претендентів на здобуття права мовлення у цифровому стандарті на одній із чотирьох телевізійних частот у регіональному мультиплексі (загалом у мультиплексі 32 частоти, з яких 28 використовують загальноукраїнські мовники). Цього права телеканал було несправедливо позбавлено ще у 2011 році під час проведення відповідного конкурсу.

Відтак Запорізька міськрада висловила занепокоєння відсутністю повноцінних альтернатив щодо переходу з аналогового на цифрове мовлення. На думку депутатів, нині під реальною загрозою опинилось подальше функціонування та розвиток телевізійного каналу Z, майбутнє його трудового колективу.

Саме тому у своєму зверненні до центральних органів влади запорізькі депутати запропонували відтермінувати запровадження цифрового стандарту телевізійного мовлення до моменту створення відповідних конкурентних умов. Також вони звернулися з пропозицією продовжити аналогове телевізійне мовлення на території України до завершення терміну дій відповідних ліцензій Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, виданих вітчизняним телеканалам і, зокрема, Z.

Крім того Запорізька міськрада висловила сподівання щодо прозорого, публічного та неупередженого проведення нових конкурсів на здобуття права мовлення телеканалами у цифровому стандарті.

Нагадаємо, що відповідно до Проекту Плану поетапного вимкнення аналогового телерадіомовлення, затвердженого рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення №42 від 18.01.2018 року, остаточне припинення аналогового мовлення на території України заплановане на травень 2019 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: